Ruszamy po tani kredyt na 6000 zł

2014-04-28 16:21:00

Znalezienie najtańszego kredytu w dużej mierze zależy od włożonego w poszukiwania wysiłku, ale też od dozy szczęścia, która pozwoli nam skorzystać z atrakcyjnych ofert promocyjnych.

Korzystając z porównywarki finansowej Comperia.pl, postanowiliśmy sprawdzić, gdzie znajdziemy najtańszy kredyt gotówkowy na 6000 zł. W swoich poszukiwaniach jako punkt wyjścia przyjęliśmy 24-miesięczny okres spłaty, a także gotowość do skorzystania z ofert pakietowych i zakupu dodatkowych produktów proponowanych przez bank.

Pierwszą i niezwykle interesującą ofertę, nie tylko z powodu proponowanych przez bank warunków spłaty kredytu, jest „Kredyt na urodziny”, jaki znajdziemy w Plus Banku. Skorzystanie z tej promocji jest możliwe tylko w tygodniu, w którym obchodzimy urodziny. Jest to doskonały pretekst na sprawienie sobie urodzinowego prezentu, tym bardziej że warunki proponowane przez bank są naprawdę atrakcyjne. Przy dwuletnim okresie spłaty, całkowity koszt naszego kredytu wyniesie 6 812,25 zł, a miesięczna rata to 283,84 zł. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to w tym przypadku 13,23 proc.

Na identyczne warunki trafimy ofercie Pożyczki Standardowej z zabezpieczeniem w ING Banku Śląskim. W tym przypadku nie będziemy jednak musieli czekać na własne urodziny, gdyż oferta dostępna jest dla wszystkich klientów, którzy zdecydują się wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Niestety, samo ubezpieczenie nieznacznie podniesie kwotę kredytu, a rezygnacja z niego będzie oznaczała zwiększone oprocentowanie.

Na tym polu najlepiej wypada więc oferta Deutsche Banku i kredytu „Taniej być nie może”, dostępnego dla wszystkich klientów banku. W tym przypadku oprocentowanie rzeczywiste będzie wprawdzie nieco wyższe i wyniesie 13,62 proc., jednak bank nie wymaga zakupu dodatkowych produktów. Choć w naszym przypadku, czyli przy niskiej oczekiwanej kwocie kredytu, propozycja Deutsche Banku wydaje się niezwykle korzystna, to osoby zainteresowane znacznie wyższą kwotą pożyczki będą rozczarowane, gdyż w tym przypadku górną granicą jest kwota 50 tys. zł. Dla nas nie stanowi to jednak problemu. Dla kwoty 6 tysięcy zł miesięczna rata wyniesie 284,90 zł, a całkowity koszt kredytu – 6 837,68 zł.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam