Ile kosztuje kredyt gotówkowy na 3 000 zł?

2014-05-23 16:05:00

Cena kredytu gotówkowego może być różna w zależności od warunków zaproponowanych przez bank. Ile zatem kosztuje kredyt na 3 000 zł?

Kredyt gotówkowy można zaciągnąć na dowolny cel konsumpcyjny. Tego typu produkty znajdują się w ofertach niemal wszystkich banków. Kredyt gotówkowy można zaciągnąć już na kilka miesięcy, a najdłuższy okres spłaty oscyluje wokół 10 lat. Sumy, o jakie można się ubiegać, zaczynają się zwykle już od 500 zł. Im niższa kwota zobowiązania, tym łatwiej ją pozyskać. Bank przy każdej pożyczce bada zdolność kredytową wnioskodawcy, która zależy przede wszystkim od źródła oraz wysokości regularnie uzyskiwanych dochodów. Dobrze wiedzieć, że dużą szansę na kredyt gotówkowy na 3 000 zł mogą liczyć nawet klienci otrzymujący minimalne krajowe wynagrodzenie.

Ile kosztuje kredyt na 3 000 zł?

Starając się o kredyt gotówkowy, przed wyborem konkretnego produktu finansowego warto porównać wiele ofert. Pozwala to na uzyskanie szansy na znacznie tańszą pożyczkę, której spłata będzie łatwiejsza, a spłacane raty mniej obciążą domowy budżet. Oferty poszczególnych banków można analizować samodzielnie lub posługując się wygodnymi narzędziami internetowymi, np. porównywarkami kredytów gotówkowych. Za ich pośrednictwem z łatwością można znaleźć oferty promocyjne. Klient porównujący kredyty powinien brać pod uwagę zarówno oprocentowanie, jak i koszty dodatkowe, wynikające z nakładanej prowizji czy opłat manipulacyjnych. W rzeczywistości bardzo często oferty kredytów gotówkowych są przez banki modyfikowane. Większość instytucji dysponuje produktami promocyjnymi, które pozwalają na korzystanie z obniżonego oprocentowania czy zerowej prowizji.

Jak rata kredytu od kredytu na 3 000 zł?

Klienci decydujący się na kredyt gotówkowy najczęściej spotykają się z ratami stałymi. W przypadku pożyczki na okres 36 miesięcy za najkorzystniejszą ofertę w maju można uznać kredyt gotówkowy w Getin Banku. Oprocentowany jest on na 9,9 proc., a prowizja wynosi 2,49 proc. Klienci, którzy skorzystają z oferty Getin Banku, pożyczając 3 000 zł, będą regulować ratę w wysokości 99,07 zł miesięczne.

Równie korzystną ofertę proponuje konsumentom Bank Millennium w ramach "Pożyczki gotówkowej dla najlepszych klientów". Jest to oferta ze specjalnie obniżonym oprocentowaniem w wysokości 8,99 proc. W przypadku kwoty 3 000 zł i przy okresie spłaty 36 miesięcy rata zobowiązania wyniesie 100,15 zł.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam