Potrzebujesz 30 000 kredytu? Pomożemy znaleźć tani bank

2014-08-18 11:19:47

Kredyty nigdy nie były tanie, a mimo tego grono ich odbiorców się poszerza. Jak znaleźć bank, który pożyczy 30 000 zł na korzystnych warunkach?

Kredyty gotówkowe, samochodowe czy hipoteczne cieszą się popularnością i nie zapowiada się, aby ta sytuacja miała się zmienić, pomimo zastoju w okresie największego nasilenia kryzysu. Po pożyczki bankowe ustawia się coraz dłuższa kolejka chętnych, ze szczególnym zainteresowaniem klienci sięgają po kredyty gotówkowe. Najwyższa kwota w przypadku tych produktów finansowych to z reguły 10 000 zł, ale nie brakuje też chętnych na większe sumy, choćby 30 000 zł. Trzeba zaznaczyć, że banki pożycza nawet kilkukrotnie wyższe kwoty, ale oczekują wówczas odpowiedniego zabezpieczenia, za takie wsparcie finansowe trzeba też odpowiednio zapłacić. Szukając wsparcia finansowego na 30 000 zł, z pewnością należy sprawdzić warunki kredytów w BNP Paribas, Getin Banku, PKO BP lub ING Banku Śląskim.

Decydując się na określoną ofertę, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim należy sprawdzić warunki udzielenia zobowiązania finansowego w tej wysokości, i jego spłaty. Równie ważna jest wysokość oprocentowania. Nie bez znaczenia są też dodatkowe opłaty, takie jak opłata wstępna, prowizja, marża oraz ewentualne koszty ubezpieczenia. Jeżeli ktoś szuka kredytu gotówkowego w wysokości aż 30 000 zł, powinien brać pod uwagę, że bank może zażądać również ubezpieczenia. Po tani kredyt na 30 000 zł warto się udać do Eurobanku oraz Deutsche Banku.

W przypadku interesującej nas kwoty można także rozważyć pożyczkę hipoteczną, która będzie zdecydowanie tańsza od kredytu gotówkowego, ale wówczas trzeba mieć odpowiednią nieruchomość, którą bank wyceni i zaakceptuje, i na której bank zabezpieczy się wpisem hipotecznych w księdze wieczystej. Pożyczki hipoteczne są zdecydowanie tańsze od kredytów gotówkowych. Jednakże nie zawsze warto zastawiać mieszkanie, ponieważ w przypadku problemów ze spłatą ryzykuje się utratę nieruchomości. Dlatego jeżeli ktoś potrzebuje większej gotówki, powinien wszystko dokładnie przeliczyć i starać się dopasować kredyt do swoich możliwości. Doskonale jednak zrobią to za starających się o kredyty doradcy finansowi, którzy potrafią przedstawić nawet kilka wersji takiego kredytu i podpowiedzieć, którą najlepiej wybrać. Nie obawiajmy się zatem w takim przypadku korzystać z pomocy doradców.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam