Szybki kredyt gotówkowy na 10 tys. zł w zasięgu ręki

2014-04-23 15:06:00

Jeśli pilnie potrzebujemy gotówki, a brakuje jej w domowym budżecie, rozwiązaniem może być bankowy kredyt gotówkowy. Sprawdzamy, w którym banku można zaciągnąć go na najlepszych warunkach, gdy mowa o kwocie 10 tys. zł.

W niektórych sytuacjach liczy się szybkie podejmowanie decyzji. Jeśli jednak musimy ekspresowo zdobyć pieniądze dzięki kredytowi gotówkowemu, poza czasem liczą się także koszty. Wykorzystując porównywarkę finansową Comperia.pl postanowiliśmy sprawdzić, w którym banku uzyskamy najlepsze warunki spłaty dla kredytu w kwocie 10 tys. zł. Interesujący nas okres spłaty to 36 miesięcy.

W kwietniu najatrakcyjniejszą ofertą mogą pochwalić się dwa banki: Deutsche Bank i Bank Zachodni WBK. W obu przypadkach może liczyć na stosunkowo niskie oprocentowanie rzeczywiste, wynoszące 11,96 proc., uwzględniające już 5-procentową prowizję. Miesięczna rata kredytów wyniesie 328,98 zł, natomiast całkowity koszt kredytu zamknie się w kwocie 11 843,40 zł. O ile jednak kredyt „Taniej być nie może” Deutsche Banku dostępny jest dla wszystkich klientów, a jedynym ograniczeniem jest maksymalna kwota kredytu – 50 tysięcy zł, to w przypadku kredytu gotówkowego Banku Zachodniego WBK podane warunki są dostępne wyłącznie dla nowych klientów banku, którzy dodatkowo otrzymają najwyższą ocenę podczas weryfikacji zdolności kredytowej.

Kolejną interesującą propozycją jest kredyt gotówkowy Meritum Banku. Oferta skierowana jest do najlepszych klientów banku, którzy mogą liczyć na oprocentowanie rzeczywiste na poziomie 12,94 proc. Miesięczna rata kredytu wynosiła będzie 333,41 zł, a całkowity koszt kredytu – 12 002,71 zł. W tym przypadku niezwykle istotny jest fakt, że bank bez dodatkowych problemów akceptuje różne formy zatrudnienia, a więc między innymi umowę zlecenie lub umowę o dzieło.

Jeśli oczekujemy szybkiej decyzji i obsługi, interesująca będzie też z pewnością oferta Banku Millennium, który deklaruje, że podejmuje decyzje kredytowe nawet w ciągu 15 minut. Samo skorzystanie z kredytu jest możliwe nie tylko poprzez bezpośrednią wizytę w oddziale, ale też za pośrednictwem Internetu lub telefonu. W parze z komfortem idą też konkurencyjne warunki spłaty kredytu. Możemy bowiem liczyć na oprocentowanie rzeczywiste wynoszące 13,04 proc., co daje miesięczną ratę w wysokości 333,85 zł i całkowitą kwotę kredytu do zapłaty równą – 12 018,54 zł.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam