Szukamy kredytu hipotecznego dla firm bez zaświadczeń

2014-03-14 16:32:00

Jeszcze kilka lat temu banki chętnie udzielały kredytów firmom, nawet na znacznie uproszczonych procedurach. Od 2008 roku rynek finansów jednak - wskutek europejskiego kryzysu - znacznie się zmienił, dlatego też sprawdzamy, czy obecnie istnieją szanse na zaciągniecie kredytu hipotecznego dla firm bez zaświadczeń z ZUS i US.

Od wspomnianego 2008 roku, czyli początku kryzysu finansowego na rynkach międzynarodowych, banki na całym świecie zaostrzają praktyki dotyczące przyznawania kredytów. Wynika to nie tylko z ich własnych doświadczeń z niewypłacalnymi klientami, ale również z polityki państw, które starają się przeciwdziałać występowaniu podobnych sytuacji w przyszłości. W związku z tym otrzymanie kredytu hipotecznego dla firm bez zaświadczeń stanowi duże wyzwania, które ostatecznie i tak skończy się fiaskiem rozmów. Jeśli nawet bank nie będzie od nas wymagał odpowiednich dokumentów z ZUS i US, które będą potwierdzały regularne opłacanie składek i rzetelne odprowadzanie podatków, to z pewnością fakt ten zostanie i tak prędzej czy później zweryfikowany. Jeśli więc posiadamy w tej kwestii zaległości, będziemy zmuszeniu do pogodzenia się z tym, że wszystkie instytucje bankowe negatywnie rozpatrzą nasz wniosek.

Teoretycznie rozwiązaniem w takiej sytuacji może być skorzystanie z pozabankowych pożyczek hipotecznych. Jeśli jednak dokładnie przeanalizujemy sytuację rynkową i przekalkulujemy ryzyko związane z ustanowieniem zabezpieczenia takiej pożyczki na własnej nieruchomości, może okazać się, że zagrożenie utraty tejże nieruchomości będzie zbyt duże. Ma to szczególne znaczenie w przypadku korzystania z usług firm pozabankowych, które bez skrupułów są zdolne podnosić koszty kredytu dodatkowymi opłatami, o których początkowo nie mieliśmy pojęcia. Jeśli dodamy do tego i tak przeważnie dość wysokie oprocentowanie tych kredytów, mimo ustanowienia zabezpieczenia w postaci hipoteki, to łatwo zdać sobie sprawę, że w przyszłości nasze problemy mogą okazać się znaczenie większe.

Jeśli wrócimy do instytucji pozabankowych i chęci otrzymania kredytu hipotecznego na firmę bez zaświadczeń właśnie w jednej z tego typu placówek, to warto zastanowić się nad podjęciem kroków, dzięki którym okazanie wymaganych dokumentów nie będzie problemem. Należy mieć bowiem świadomość, że jakiekolwiek zaleganie z opłatami w ZUS i US w pewnym momencie i tak zakończy się koniecznością ich uregulowania, nierzadko z dodatkowymi karami, które znacznie obciążą nasz budżet.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam