Szukasz kredytu dla swojej firmy? Pomożemy Ci!

2014-05-19 12:30:00

Najlepszą metodą finansowania bieżącej działalności firmy są kredyty obrotowe. Jeśli interesuje Cię tego typu kredyt dla firmy, poszukamy najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Kredyty na firmy przedsiębiorcy zaciągają coraz chętniej. Najczęściej dotyczą one działalności bieżącej i pomagają zachować odpowiednią płynność finansową. Oczywiście zaciągnięcie kredytu nieodzownie wiąże się z koniecznością jego spłaty i poniesienia kosztów, dlatego też bardzo istotne jest znalezienie rozwiązania, które będzie możliwie najlepiej dopasowane do naszych oczekiwań, a jednocześnie najtańsze.

W przypadku kredytów dla firm najważniejszą kwestią podczas ustalania z bankiem warunków spłaty jest wspomniana już płynność finansowa firmy. Jeśli w naszych wynikach finansowych widnieją straty, z pewnością nie możemy liczyć na pomoc ze strony banków. Co innego w sytuacji, gdy nasze przedsiębiorstwo może pochwalić się doskonałą kondycją finansową, a wsparcie kredytowe jest nam potrzebne wyłącznie dla zachowania płynności, dla której zagrożeniem mogą być nieregulowane terminowo należności od kontrahentów. Oczywiście w tym przypadku warunki, na jakich otrzymamy kredyt, są zależne od naszych wyników, a więc też indywidualnych rozmów i negocjacji z bankiem, jednak korzystając z porównywarki finansowej Comperia.pl, postanowiliśmy wskazać jedną z najkorzystniejszych obecnie rozwiązań na rynku, dostępnych dla najlepszych klientów w oczach banku.

W takiej sytuacji zdecydowanie warto wyróżnić ofertę „Biznes Ekspres EBI” Banku Zachodniego WBK. W ramach tej propozycji firma może liczyć na uzyskanie kredytu obrotowego w maksymalnej kwocie do pół miliona złotych i z niską marżą, wynoszącą nawet 0,25 proc. Taka oferta skierowana jest to firm z minimum 12-miesiecznym stażem na rynku. Wśród kosztów związanych z otrzymaniem kredytu należy uwzględnić prowizję za rozpatrzenie wniosku (0,5 proc., min. 100 zł, maks. 1000 zł) i prowizją przygotowawczą (od 3,5 do 1 proc.).

Podobną kwotę oferuje Raiffeisen Polbank, który jednak wymaga od przedsiębiorcy półtorarocznego stażu na rynku (lub półrocznego w przypadku osób wykonujących wolne zawody). W zamian za to możemy liczyć na 2-procentową marżę i zaledwie 0,5-procentową prowizję. Kredyt przyznawany jest w ramach linii kredytowej na rachunku bieżącym.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam