Skorzystaj z uproszczonej procedury przy kredycie dla firmy

2014-02-14 16:10:00

Zaciąganie kredytu na firmę wydaje się dość wymagającym wyzwaniem ze względu na liczne formalności, jakich należy dopełnić. Mimo tego niektóre banki mają dla przedsiębiorców przygotowaną ofertę pożyczek wiążących się z uproszczoną procedurą kredytową.

Uproszczona procedura kredytowa pozwala przedsiębiorcom na skorzystanie z kredytu dużo szybciej, niż przewidywałyby to standardowe procedury. Należy stwierdzić, że ta procedura jest wyjściem naprzeciw potrzebom klienta i dlatego jest czymś tak bardzo interesującym.

Uproszczona procedura pozwala ograniczyć czas, jakie przyjdzie przedsiębiorcy wnioskującemu o kredyt spędzić w banku, oraz zmniejsza ilość formalności - między innymi w zakresie dokumentów niezbędnych do dostarczenia. Często jest tak, że firma potrzebuje bardzo szybko pieniędzy i nie może pozwolić sobie na czekanie na opóźniającą się decyzję kredytową. W takiej sytuacji decyduje się więc na uproszczoną procedurę kredytową.

Przy standardowej procedurze udzielania kredytu dla firm przedsiębiorstwo musi przedstawić szereg dokumentów oraz zaświadczeń na temat swojej sytuacji finansowej. Dopiero one mogą być podstawą do przyznania firmie kredytu. W przypadku ograniczenia tych wymagań, na pewno decyzję o udzieleniu finansowania właściciel firmy uzyska szybciej, ale związane bywają z tym również pewne minusy. Jeśli bank stawia wnioskodawcy mniejsze wymagania formalne, mniej dokładnie przygląda się działalności firmy, a tym samym ryzykuje więcej, pożyczając jej pieniądze. Fakt, że nie musimy przedstawiać wszystkich dokumentów i zaświadczeń, wpływa często na wzrost kosztów obsługi wierzytelności. Bank w zamian za poniesienie dużego ryzyka kredytowego może na przykład podnieść oprocentowanie w stosunku do ofert standardowych, może też podwyższyć wysokość prowizji lub żądać dodatkowego ubezpieczenia spłaty kredytu.

Trzeba jasno podkreślić, że ta forma przyznawania kredytu w oparciu o uproszczoną procedurę kredytową cechuje się wysokim poziomem elastyczności i otwiera możliwości zdobycia gotówki przed wieloma podmiotami biznesowymi, które do tej pory były z takiej sytuacji wykluczone.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam