W tych bankach dostaniesz kredyt dla firmy poniżej 6 miesięcy stażu

2014-04-28 13:00:00

Duża barierą w rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej są wysokie koszty związane z wejściem nowej firmy na rynek. Rozwiązaniem mogą być produkty bankowe. Które z nich dostępne są dla firm poniżej 6 miesięcy stażu istnienia?

Niestety, uzyskanie wsparcia finansowego ze strony banku nie należy do najłatwiejszych zadań w przypadku młodej firmy. Początkujący przedsiębiorca trafia na wiele barier, z których najtrudniejszą do pokonania wydaje się minimalny okres działalności firmy na rynku, wymagany przez bank. W znacznej większości przypadków wsparcie kredytowe zostanie nam udzielone dopiero w momencie, gdy przekroczymy krytyczny i decydujący dla większości start-upów wiek, czyli 12 miesięcy. Jeśli uda nam się przez ten czas przetrwać na rynku i odnotowywać dobre wyniki finansowe, uzyskanie kredytu na pewno nie będzie stanowiło trudności. Znacznie większy problem pojawia się w sytuacji, gdy nasza firma stawia dopiero pierwsze kroki. Gdzie w takiej sytuacji można zdobyć kredyt dla firmy poniżej 6 miesięcy stażu?

Niestety obecnie tylko kilka banków oferuje rozwiązania kredytowe dla nowych i początkujących firm. Jednym z nich jest Idea Bank, w którym możemy liczyć na kilka interesujących produktów. Wśród nich należy wymienić choćby kredyt obrotowy w maksymalnej wysokości aż 1,5 mln zł czy kredyt na start, udzielany już od 1 dnia pojawienia się firmy na rynku. Idea Bank oferuje także standardową pożyczkę i pożyczkę bezzwrotną, w przypadku której możliwe jest umorzenie spłaty rat. Warto rozważyć też wszelkie propozycje z unijnym dofinansowaniem.

Kolejny bank wspierający młodych przedsiębiorców to PKO Bank Polski. W jego ofercie znajdziemy między innymi kredyt obrotowy dla sektora MSP i dopuszczalne saldo debetowe. Bank ten nie określa minimalnego okresu działalności firmy, a więc granica stażu w tym przypadku nie istnieje.

Z dopuszczalnego salda debetowego będą mogły również skorzystać nowe firmy w mBanku. Ponadto w ofercie FM Banku znajdziemy kredyt na start, który pozwoli sfinansować wszelkie koszty związane z wejściem na rynek.

Propozycje dla nowych i początkujących firm posiada także Bank BPS. W tym przypadku możemy liczyć na Kredyt na Dobry Początek przy spełnieniu wymogu zaledwie 1-miesięcznego stażu działalności firmy, a także na dopuszczalny debet, gdzie warunek jego przyznania również wynosi 1 miesiąc prowadzenia działalności. 

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam