Najtańsze kredyty dla młodych firm po 6 miesiącach działalności

2014-05-23 10:06:00

Choć oferty kredytów bankowych dla firm skierowane są przede wszystkim do przedsiębiorstw z miarodajnym stażem rynkowym, to młodsze, 6-miesięczne firmy również nie powinny mieć problemu ze znalezieniem atrakcyjnych produktów dla siebie.

W obecnej ofercie kredytów bankowych firmy, które przekroczyły już pierwsze 6 miesięcy działalności, nie powinny mieć większych problemów z odnalezieniem banków oferujących atrakcyjne rozwiązania finansowe. Zaproponowane warunki są oczywiście zależne od zdolności kredytowej firmy i zabezpieczeń nałożonych przez bank, jednak z pewnością przedsiębiorca nie będzie musiał czuć się pokrzywdzony.

Sprawdź też: Polskie sieci aniołów biznesu

Najciekawsze propozycje dla młodych firm przygotował Idea Bank. W ramach jego szerokiej oferty dla przedsiębiorców możemy liczyć na kredyt na start, kredyt obrotowy czy pożyczkę standardową. Minimalny okres prowadzenia działalności został w tych przypadkach określony na 0 lub 3 miesiące, co oznacza, że przedsiębiorstwo z ponad 6-miesięcznym stażem z pewnością nie będzie miało problemów z uzyskaniem interesującego wsparcia, tym bardziej, że bank nie określa standardowej stawki prowizji i marży – są one negocjowane z każdym klientem indywidualnie.

Jeśli jesteśmy przedstawicielami jednego z wolnych zawodów, to ciekawą ofertę może nam zaproponować Raiffeisen Polbank. Choć bank wymaga zabezpieczenia kredytu, to kredytobiorca może liczyć na niską, 0,5-procentową prowizję i tylko 2-procentową marżę. 

Sprawdź też: Do którego banku po kredyt dla młodej firmy?

Innym ciekawym rozwiązaniem jest kredyt obrotowy dla sektora MSP udzielany np. przez PKO Bank Polski. Oferta ta jest atrakcyjna nie tylko ze względu na fakt, że bank nie określa minimalnego wymaganego okresu działalności przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim dlatego, że w jej ramach możemy otrzymać bardzo wysokie wsparcie. Dość powiedzieć, że zabezpieczenie kredytu jest wymagane dopiero powyżej kwoty pół miliona złotych. Ponadto kredyt udzielany jest w różnych walutach, a koszty z nim związane nie powinny być zbyt uciążliwe dla firmy, gdy możemy liczyć na marżę wynoszącą tylko 2,4 procent i prowizję w wysokości 1,5 procent.

Jak widać, firmy, które działają przynajmniej pół roku na rynku, nie powinny mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego kredytu. Trzeba jednak zaznaczyć, że w tej kwestii wszystko będzie zależało od osiąganych przez nas wyników finansowych.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam