Doradzamy w sprawie kredytów gotówkowych na dowód bez BIK

2014-11-06 11:00:24

Czasami zdarzają się sytuacje losowe, w których potrzebna jest szybka pożyczka i nie ma czasu na załatwianie formalności w postaci zaświadczeń. Sięgamy wówczas po pożyczki na dowód, czasem nawet bez weryfikacji w BIK-u. Czy to korzystne rozwiązanie problemów finansowych?

Brak zaświadczeń o dochodach, a także niezbyt dobra historia kredytowa nie zawsze uniemożliwiają zdobycie szybko zastrzyku gotówki. Niestety, nie ma co w tym wypadku myśleć o ofertach banków. Tam kredyty na oświadczenie są z reguły dostępne jedynie dla wybranych klientów, a o braku sprawdzania historii kredytowej w BIK nie ma co nawet marzyć.

W takim wypadku rozwiązaniem są firmy pożyczkowe. Niektóre z nich nie tylko oferują gotówkę bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej, ale nie zawsze wymagają także zaświadczeń o dochodach. Do tego nieraz zdarza się, że pierwsza pożyczka jest darmowa. Niestety, w takich miejscach najczęściej pożyczymy mniejsze kwoty niż w przypadku zwykłego kredytu bankowego.

Zanim sprawdzimy, gdzie można otrzymać pożyczkę na dowód bez BIK-u, kilka słów o przywoływanej instytucji. Biuro Informacji Kredytowej działa od roku 2007. Zostało utworzone przez Związek Banków Polskich we współpracy z największymi instytucjami finansowymi. Zadaniem BIK-u jest gromadzenie oraz udostępnianie informacji o historii kredytowej Polaków i ich aktualnych zobowiązaniach. Banki i firmy pożyczkowe, korzystając z tych informacji, mogą nie tylko ocenić ryzyko związane z przyznaniem pożyczki, ale również znacznie przyspieszyć proces weryfikacji klienta. Również każdy z konsumentów może sprawdzić w BIK-u swoją historię kredytową.

Jeżeli jednak mieliśmy w przeszłości problemy ze spłatą zobowiązań, najlepszym dla nas rozwiązaniem będzie znalezienie pożyczki oferowanej bez weryfikacji w BIK-u. Dodatkowo, nieraz będziemy mogli otrzymać pieniądze tylko na dowód. Dzięki wyszukiwarkom pożyczek, takim jak Comperia.pl, szybko odnajdziemy odpowiednie oferty. Oto przykłady.

W SMS365.PL możemy otrzymać szybką pożyczkę na 15 lub 30 dni (z możliwością przedłużenia spłaty o kolejne 15 lub 30 dni). Na początku korzystania z oferty tej firmy możemy uzyskać 200, 300 i 600 zł. Od piątej pożyczki maksymalna kwota wzrasta do 3 tys. zł.

Pożyczkę na oświadczenie bez weryfikacji w BIK-u otrzymamy również w Profi Credit. Szybko zostanie podjęta decyzja przy minimum formalności. Akceptowane są tu różne źródła dochodu. Maksymalna kwota, jaką możemy uzyskać, to 4 tys. zł na 48 miesięcy.

Bez sprawdzania w BIK-u otrzymamy również pożyczki m. in. w Ekspres Kasie, Lendon lub w Pożyczce Plus. 

Marzena Kazbieruk