Czy banki dają kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o dochodach?

2014-01-13 21:00:00

Uzyskanie kredytu w oparciu o uproszczoną procedurę kredytową nie jest łatwe. Kredytów gotówkowych bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach udzielają nieliczne banki. W jakich instytucjach możemy zatem liczyć na pożyczkę na oświadczenie?

Restrykcyjne zasady określania ryzyka kredytowego, ustalone przez KNF, sprawiają, że banki coraz dokładniej sprawdzają zdolność kredytową wnioskodawców starających się o pożyczkę. Liczba banków, w których uzyskamy pieniądze bez konieczności przedstawiania dokumentów potwierdzających dochody, w ostatnich latach uległa znacznemu ograniczeniu.

Kredyt bez zaświadczeń dla stałych klientów

W ofertach reklamowych banków często spotkamy się z informacją, że do uzyskania kredytu wystarczy jedynie okazanie dowodu osobistego. Warto wiedzieć, że pożyczkę na podstawie uproszczonej procedury mogą otrzymać jedynie wybrani klienci - o tym reklamy już często nie informują.

Sprawdź też: Kredyt na oświadczenie czy na wyciąg - co opłaca się bardziej?

Na preferencyjne warunki finansowania mogą liczyć przede wszystkim stali klienci. Gdy konsument posiada rachunek osobisty, na który przelewane jest wynagrodzenie z tytułu wykonywanej pracy, nawet bez względu na rodzaj umowy podpisanej z pracodawcą, ma spore szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o dochodach od pracodawcy w danej instytucji. Bank udziela wówczas pożyczki na podstawie informacji pozyskanych z wyciągu z rachunku klienta, do którego ma dostęp.

Kredyt gotówkowy nie kierowany do stałych klientów

Konsument nie posiadający rachunku bankowego w instytucji, w której ubiega się o fundusze, musi najczęściej przedstawić wyciąg z konta osobistego, na które przelewana jest jego pensja. Często wyjątek w kwestii dokumentowania dochodów banki czynią dla przedstawicieli wybranych profesji, między innymi zawodów zaufania publicznego. Do uprzywilejowanych z reguły należą pracownicy mundurowi, lekarze, prawnicy, komornicy, a także tłumacze przysięgli czy nauczyciele. W przypadku pozostałych klientów na uzyskanie kredytu jedynie na podstawie oświadczenia o dochodach możemy liczyć w niewielu instytucjach finansowych.

Gdzie po kredyt bez zaświadczeń o dochodach?

Pożyczkę na oświadczenie dla osób, które nie posiadają konta osobistego w danym banku, ale mają odpowiednią zdolność kredytową, oferuje między innymi Alior Bank. Niestety, jeśli nie zechcemy przedkładać doradcy zaświadczeń o zarobkach, umów z pracodawcą czy wyciągów z ROR, osoba  liczyć na pożyczkę jedynie do kwoty 3.700 zł. Dodatkowo oferta nie jest dostępna dla zatrudnionych na umowie-zleceniu bądź o dzieło oraz dla rolników i osób prowadzących własną działalność gospodarczą.

Sprawdź też: Pożyczka na oświadczenie może słono kosztować

Na szybki kredyt na oświadczenie o zarobkach mogą liczyć także klienci Getin Banku. Maksymalna kwota pożyczki to w tym przypadku 15 tys. zł. Produkt jest kierowany do osób, które ukończyły 25 lat i posiadają odpowiednią zdolność kredytową, a uzyskiwane przez nich zarobki nie przekraczają kwoty 3 tys. zł netto miesięcznie.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam