Szukasz kredytu gotówkowego z najniższym oprocentowaniem?

2014-04-11 17:24:00

Jeśli szukamy kredytu gotówkowego, z pewnością zależy nam też na jak najniższym oprocentowaniu. Radzimy gdzie i jak szukać, aby znaleźć najlepszą ofertę pożyczki.

W ofercie każdego banku znaleźć można propozycje kredytów gotówkowych. Rozsądnym wydaje się więc przeanalizowanie ich wszystkich, ponieważ tylko w ten sposób możemy znaleźć kredyt, który spełni nasze oczekiwania i będzie najniższym na rynku. Oczywistym jest też to, że odwiedzenie kilkudziesięciu banków będzie nie tylko czasochłonne, ale też kosztowne. Pierwszą pomocą podczas poszukiwania kredytów powinna być więc porównywarka finansowa. Korzystając z kalkulatorów dostępnych na portalu Comperia.pl, znaleźć można oferty kilkudziesięciu banków przedstawione w czytelny sposób, z wyszczególnieniem wad i zalet każdego kredytu. Znalezienie kilku najciekawszych ofert i kontakt z przedstawicielem banku będzie zdecydowanie rozsądniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem.

Podczas poszukiwania atrakcyjnych ofert musimy przyjąć za punkt porównania określone parametry. Największym błędem jest kierowanie się wysokością samego oprocentowania nominalnego oferowanego przez banki. Parametr ten określa tylko koszty odsetkowe, pomijając wszystkie inne, dodatkowe opłaty. Aby realnie porównać różne propozycje, należy zwracać szczególną uwagę na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest ona wskaźnikiem świadczącym nie tylko o poziomie oprocentowania nominalnego, ale też zawiera w sobie wszystkie inne koszty, między innymi prowizje i opłaty przygotowawcze.

Warto też pamiętać, że w wielu przypadkach oferta banku jest skierowana do określonej grupy klientów. Jeśli na plakacie reklamowym banku znajdziemy informację o najniższym oprocentowaniu, warto sprawdzić, jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z takiej oferty. Warunkiem może być przelewanie wynagrodzenia na konto banku, wykupienie ubezpieczenia lub skorzystanie z innych produktów banku.

Obecnie możemy liczyć na kredyt gotówkowy z najniższym oprocentowaniem na poziomie 8,64 proc. Taką ofertę posiada ING Bank Śląski, który określił maksymalną kwotę pożyczki na 160 tysięcy złotych, przy najdalej 96-miesiecznym okresie spłaty (8 lat). Niewiele wyższe oprocentowanie proponuje Eurobank. Tym razem wynosi ono 9,03 proc., jednak klient zainteresowany ofertą musi liczyć się z koniecznością posiadania konta w banku i przelewania na nie wynagrodzenia.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam