Podpowiadamy, jak wziąć kredyt gotówkowy przez telefon

2014-02-10 17:50:00

Dla wielu osób największym problemem związanym z zaciąganiem kredytów gotówkowych jest brak możliwości dojazdu do oddziału w godzinach jego urzędowania. Z tego też powodu możliwość zdalnego uzyskania pożyczki, np. przez telefon, wydaje się być doskonałym rozwiązaniem.

Swego czasu wiele banków oferowało swoje produkty przez Internet, co miało na celu przyciągnięcie klientów, którzy obywali się bez kredytów gotówkowych głównie z powodu utrudnień związanych z ich przyznawaniem, a dokładniej rzecz ujmując, z koniecznością stawienia się w oddziale w celu przejścia całej procedury kredytowej od momentu złożenia wniosku aż do podpisania umowy.

Sprawdź też: Szybkie kredyty na oświadczenie dla firm - w których bankach ich szukać?

Jeszcze innym rozwiązaniem, które mogło z kolei okazać się interesujące dla osób nieznających się na obsłudze komputera i Internetu, były kredyty gotówkowe przyznawane przez telefon. Czy to oznacza, że obecnie możemy w ten sposób skontaktować się z doradcą i zdalnie uzyskać kredyt? Niestety nie, ponieważ obecnie banki zaprzestały takich praktyk. Co ciekawe, nawet wcześniej, kiedy takie praktyki istniały, niewiele banków z tej sposobności sprzedaży pożyczek korzystało. Przykładem jednej z instytucji, w których kredyt przez telefon był możliwy do uzyskania, był mBank, choć oferta dostępna była tylko dla klientów własnych banku.

Obecnie żadna instytucja bankowa nie przewiduje możliwości zaciągnięcia kredytu drogą telefoniczną. Wiązałoby się to ze znacznym uproszczeniem całej procedury weryfikacyjnej ze strony banku, a to z kolei przyczyniało się do zwiększania ryzyka niewypłacalności kredytobiorców. Ostrożność banków i sugestie Komisji Nadzoru Finansowego doprowadziły do wycofania takich ofert. Mimo wszystko kontakt telefoniczny z bankiem można znacznie przyspieszyć i ułatwić cały proces związany z zaciąganiem kredytów gotówkowych.

Sprawdź też: Jak szybko dostać kredyt przez Internet?

Podczas rozmowy telefonicznej z doradcą możemy bowiem złożyć wniosek, który następnie zostanie rozpatrzony przez bank, a w przypadku jego pozytywnej oceny zostaniemy zaproszeni do wybranego oddziału, gdzie będziemy mogli dopełnić formalności i otrzymać pożyczkę. To i tak znacznie udogodnienie, z którego klienci nie korzystają, niestety, wystarczająco często.

Jeszcze inną możliwością szybkiego pozyskania pieniędzy w prosty sposób, choć obarczoną znacznym ryzykiem finansowym, są pożyczki na telefon zaciągane w instytucjach pozabankowych. Są one jednak z reguły dość kosztowne, co może się zakończyć dla pożyczkobiorcy pogłębieniem jego kłopotów finansowych.

Emilia Kasińska