Czy kredyt gotówkowy przez Internet to kredyt bez zaświadczeń?

2014-04-11 18:22:00

Kredyt gotówkowy przez Internet to opcja finansowania, na którą decyduje się coraz więcej klientów. Czy takie rozwiązanie jednak zawsze wiąże się z preferencyjnymi warunkami spłaty?

Kredyty gotówkowe, albo mówiąc bardziej precyzyjnie - pożyczki gotówkowe, mogą być w obecnej chwili zaciągane również przez Internet. Odbywa się to za pomocą specjalnych stron internetowych. Takie usługi najczęściej w swojej ofercie posiadają prywatne firmy pożyczkowe. Celem tego typu propozycji jest przede wszystkim skrócenie czasu oczekiwania na pieniądze. Klient, który decyduje się na kredyt gotówkowy zaciągnięty drogą internetową, może liczyć na otrzymanie pieniędzy nawet w przeciągu piętnastu minut. Biorąc pod uwagę te fakty, coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Kredyty przez Internet są bez wątpienia szybkie. Nie jest to jednak ich jedyna zaleta. Do tej należy dołożyć kolejną, czyli fakt, że kredyty tego typu nie wymagają od nas dużego wysiłku. Nie trzeba wszak iść do banku, ani tym bardziej sprawdzać innych szczegółów. Praktycznie wszystkie czynności można wykonać siedząc przed monitorem komputera. Takie rozwiązanie jest bez wątpienia wygodne.

W kontekście tego typu propozycji klienci często mogą natknąć się na informacje, jakoby kredyt przez Internet był zawsze kredytem bez zaświadczeń. Warto odnieść się do tej kwestii, ponieważ częstokroć właśnie ona jest tym, co zachęca osoby do wyboru właśnie takiego kredytu. Pożyczki internetowe z racji swojej specyfiki nie są związane z długą, formalną procedurą przyznawania. Klient korzysta ze specjalnego formularza i uzupełnia w nim niezbędne informacje o sobie i swoich dochodach. Ta procedura nie ma wiele wspólnego z procedurą przyznawania kredytu w trybie normalnym w banku. W związku z tą specyfiką oraz z faktem, że zazwyczaj tego typu pożyczki internetowe są brane w sektorze pozabankowym, klient nie jest zobligowany do przedstawienia żadnych zaświadczeń. Byłoby to tym bardziej trudne, że cały proces aplikacji o pieniądze odbywa się zdalnie. Zamiast zaświadczeń pożyczkobiorca umieszcza zazwyczaj specjalne oświadczenie, na podstawie którego firma decyduje się mu przyznać pożyczkę lub nie.

Można powiedzieć, że ogólnie ujmują pożyczki internetowe charakteryzuje brak konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach. Niemniej jednak tego typu uogólnienia nie zawsze znajdują potwierdzenie w praktyce, gdyż wymagania poszczególnych firm pożyczkowych mogą się pod tym względem od siebie różnić.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam