Kredyty gotówkowe online bez zaświadczeń - gdzie ich szukać?

2014-01-23 18:06:00

W Internecie napotkamy wiele ofert kredytów dostępnych od ręki - i to bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach. Dowiedzmy się, gdzie konkretnie ich szukać oraz czym się charakteryzują.

Gdy staramy się o kredyt w banku, doradca sprawdza naszą historię kredytową oraz określa wiarygodność finansową. W ten sposób instytucje zabezpieczają się przed niewypłacalnością przyszłych klientów. Alternatywą dla tego rodzaju produktów mogą być kredyty on-line na oświadczenie, jednak kwota dostępna w ramach takiej pożyczki jest zwykle mocno ograniczona. Z tego powodu wiele osób szuka pomocy gdzie indziej. Dużą popularnością cieszą się dostępne w Internecie pożyczki społecznościowe.

Czym są pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe to transakcje polegające na wzajemnym pożyczaniu sobie pieniędzy przez osoby prywatne, które kontaktują się poprzez specjalną platformę internetową. Sam portal zarabia na prowizji od każdej zamkniętej transakcji. W Polsce pożyczki społecznościowe stały się popularne na przełomie 2008 i 2009 r. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest jego dostępność. Ich plusem jest często pobieżna weryfikacja naszej zdolności kredytowej. Kolejną zaletą takiego finansowania są indywidualnie ustalane kwoty pożyczek oraz ich oprocentowanie. Pomimo wielu plusów, ta forma pożyczek bez zaświadczeń jest mniej bezpieczna niż kredyty bankowe, których działalność kontroluje KNF.

Co na to banki?

Bankowe instytucje finansowe również promują swoje usługi hasłem „kredytów bez zaświadczeń”. Coraz częściej dotyczy to kredytów oferowanych przez Internet, które w rzeczywistości ograniczają się jednak zaledwie do wysyłki internetowego wniosku. Reszta formalności odbywa się w oddziale bankowym, chyba że mamy do czynienia z bankiem internetowym -  w tym przypadku dostarczenie dokumentów, jaki i wypłata kredytu odbywają się wirtualnie. Kredyty gotówkowe on-line bez zaświadczeń są pożądanymi przez konsumentów produktami ze względu na to, że ograniczają czas oczekiwania na dodatkowe pieniądze.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam