Gdzie szukać najtańszych kredytów gotówkowych online?

2014-01-21 23:10:00

Kredyt gotówkowy online to doskonałe hasło marketingowe, które przyciąga uwagę wielu klientów zainteresowanych przyspieszeniem procesu wnioskowania o pożyczkę. Gdzie szukać tych najtańszych w sieci ofert?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że większość kredytów gotówkowych online wcale nie umożliwia przejścia przez cały proces wnioskowania o kredyt wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Przez sieć możemy z reguły tylko wypełnić odpowiedni wniosek o pożyczkę. Ten z kolei zostaje przesłany do analizy, a po jej przeprowadzeniu, z wnioskodawcą kontaktuje się pracownik banku, który umówi go na spotkanie w oddziale w celu podpisania umowy. Tego typu metoda pozyskiwania pieniędzy i tak oznacza dla klienta duży komfort i oszczędność czasu, jednak z pewnością nie można jej nazwać pełnowymiarowym kredytem online. Nie oznacza to też, że takie kredyty nie istnieją. Są one jednak głównie domeną banków internetowych, takich jak Alior Sync i mBank. Wszystkie formalności odbywają się w ich przypadku zdalnie, bez wychodzenia z domu, a jedynym utrudnieniem może być konieczność podpisania umowy kredytowej dostarczonej przez kuriera.

Warto zwrócić również uwagę na fakt, że kredyty gotówkowe online oferowane przez tradycyjne banki wcale nie muszą należeć do najtańszych, szczególnie z tego względu, że bardzo często są one standardowymi kredytami gotówkowymi, dostępnymi także w oddziałach, a sam fakt wypełnienia wniosku przez Internet nie uprawnia wnioskodawcy do dodatkowych korzyści. W zakresie oprocentowania wiele zależy od oceny klienta przez bank. Często te najatrakcyjniejsze warunki spłaty, reklamowane w mediach, dostępne są tylko na najlepszych klientów, którzy wzorowo przebrną przez całą procedurę weryfikacji ich zdolności i wiarygodności kredytowej. W innych przypadkach oprocentowanie nominalne oferowane przez banki, także te internetowe, może sięgać nawet 16 proc. - maksymalnej wartości, jaka obecnie obowiązuje przy kredytach konsumenckich. Nie zmienia to jednak faktu, że cały proces wnioskowania o pożyczkę online przebiega znacznie szybciej niż w gdybyśmy chcieli udać się w tym celu do oddziału banku. Nie musimy tracić czasu na drogę do placówki czy czekanie w kolejce na rozmowę z doradcą.

Alternatywnym rozwiązaniem dla kredytów online pozostają pożyczki oferowane w Internecie przez instytucje pozabankowe. W ich przypadku należy jednak liczyć się z dość wysokim oprocentowaniem i możliwością pojawienia się dodatkowych kosztów, które podniosą wartość całej pożyczki do znacznie wyższego poziomu, niż początkowo przewidywaliśmy. Oprócz tego takie pożyczki zwykle charakteryzują się krótkim, przeważnie 30-dniowym okresem spłaty, a także znacznie ograniczonymi maksymalnymi kwotami możliwymi po uzyskania.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam