Szukasz kredytu gotówkowego na dowód osobisty?

2014-04-29 12:07:00

Kredyty gotówkowe można zdobyć także na sam dowód osobisty, bez konieczności dostarczania zaświadczeń o zarobkach.

Jeśli jako konsument jesteśmy zainteresowani uzyskaniem pożyczki gotówkowej bez żmudnej procedury oraz konieczności dostarczania do banku całej sterty zaświadczeń, to mamy taką możliwość. Wszystko dzięki temu, że na rynku finansowym oferowane są kredyty gotówkowe, a w zasadzie pożyczki gotówkowe na dowód osobisty. Rozróżnienie między kredytem a pożyczką jest bardzo ważne. Kredyty mogą być udzielane tylko przez banki. Z kolei pożyczki mogą być udzielane zarówno przez banki, jak i firm z sektora pozabankowego. Na dowód pożyczyć mogą instytucje i pierwszego, i drugiego rodzaju.

Sprawdź też: Pożyczka na oświadczenie - czy można skłamać o zatrudnieniu?

Wybierając się po pożyczkę do banku, z którym nigdy dotąd nie mieliśmy do czynienia, może nie udać nam się dostać jej tylko na dowód osobisty. Wynika to stąd, że banki stawiają przed swoimi klientami większe wymagania formalne, by zminimalizować ryzyko finansowania niewypłacalnego kredytobiorcy.

Jeśli chcemy mieć pewność, że szybko uzyskamy pożyczkę gotówkową jedynie na dowód osobisty, to najlepiej udać się z wnioskiem o nią do pozabankowej firmy pożyczkowej. W tej chwili na rynku istnieje bardzo dużo podmiotów tego typu. Oferują one bogate usługi i różne propozycje finansowania, które częstokroć mają charakter spersonalizowany. Zwykle tego rodzaju oferty są związane z minimum formalności, co w praktyce oznacza, że będzie potrzebny tylko dowód osobisty i oświadczenie o naszych dochodach. Tego typu pożyczkę można zaciągnąć zarówno w siedzibie danej firmy, jak również na jej stronie internetowej. Sposoby na zdobycie pieniędzy są naprawdę bardzo różnorodne i coraz wygodniejsze. Oczywiście należy pamiętać, że takie pożyczki zwykle są droższe niż kredytów bankowych. Na tym polu zasada jest stosunkowo prosta: im mniej formalności - w tym zaświadczeń - tym większe ryzyko dla pożyczkodawcy. To przekłada się z kolei na to, że koszt całkowity takiej pożyczki gotówkowej będzie większy.

Sprawdź też: Dlaczego kredyty bez zaświadczeń są droższe?

Na koniec warto dodać, że najlepiej szukać pożyczek gotówkowych na dowód osobisty w sieci z wykorzystaniem specjalnych porównywarek. Takie portale (a jednym z nich jest Comperia.pl) za pomocą sprawdzonych algorytmów wyszukiwań są w stanie zaprezentować aktualne propozycje kredytowe zestawione obok siebie pod kątem interesujących nas parametrów. Jest to niesłychanie wygodne rozwiązanie umożliwiające szybką analizę rynku pożyczkowego, gwarantując skuteczną pomoc w wyborze odpowiedniej oferty finansowania.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam