Kredyty gotówkowe - w którym banku najtaniej w czerwcu 2014?

2014-06-10 10:11:00

Uzyskanie taniego kredytu gotówkowego znacznie ułatwia jego spłatę. Gdzie najtaniej można uzyskać kredyt w czerwcu 2014?

Wybierając kredyt gotówkowy, warto poszukać najkorzystniejszej oferty. Różnice pomiędzy ofertami poszczególnych banków w zakresie kosztów kredytu mogą znacznie wpłynąć na wysokość miesięcznej raty. Im mniejsza jest rata, którą trzeba spłacać każdego miesiąca, tym w mniejszym stopniu obciąża się budżet domowy.

Minimum formalności czy promocyjne warunki?

Na polskim rynku bankowym klienci cechują się lojalnością. Kredyty najchętniej zaciągane są w bankach, w których klienci posiadają rachunek, kartę kredytową, produkty inwestycyjne. Skorzystanie z oferty banku, w którym posiada się rachunek osobisty, ma swoje plusy, ponieważ w ten sposób można zminimalizować formalności przy staraniu się o kredyt gotówkowy. Bank, posiadając wgląd do comiesięcznych wpływów na konto oraz dane klienta, najczęściej nie wymaga przedstawiania dodatkowych dokumentów. Starając się o kredyt jako nowy klient, niezbędne jest przedstawienie dokumentów tożsamości oraz umowy o pracę czy zaświadczenia o wysokości miesięcznych zarobków od pracodawcy. Bank może zamiast dokumentów dochodowych wymagać wyciągu z rachunku za okres ostatnich miesięcy z banku, którym prowadzone jest konto osobiste. Z drugiej strony nowy klient dla banku często może liczyć na korzystniejsze warunki promocyjne, co pozwala skorzystać z niższej prowizji czy niższego oprocentowania.

Kredyt dla nowych klientów

Bank Zachodni WBK oferuje kredyt gotówkowy dla nowych klientów z oprocentowaniem 7,99 proc. Kredyt udzielany jest bez poręczycieli i dodatkowych zabezpieczeń. Klienci mogą również uzyskać karencję w trakcie spłaty kredytu. Bank pobiera również prowizję w wysokości 5 proc.

Kredyt dla najlepszych klientów

Do najlepszych, nowych klientów banku swoją ofertę kieruje bank Millennium. Promocja zapewnia preferencyjne oprocentowania dla najlepszego klienta według oceny banku. Oprocentowania nominalne wynosi 8,99 proc. Bank zapewnia możliwość skorzystania z oferty przez Internet, telefon oraz w oddziale oraz podjęcie decyzji kredytowej nawet w 15 minut. Klienci mają również możliwość swobodnego wybrania dnia spłaty rat kredytowych.

Kredyt bez prowizji

Zarówno stali, jak też nowi klienci banku ING Bank Śląski mogą skorzystać z „Pożyczki Standardowej z zabezpieczeniem”. Bank kieruje swoją pożyczkę do klientów osiągających dochody z różnych źródeł, czyli zarówno umowy o pracę, jak też umów cywilnoprawnych. Oprocentowanie nominalne kredytu wynosi 12,5 proc., a bank nie pobiera prowizji, co jest korzystne szczególnie przy krótkoterminowych kredytach gotówkowych. Maksymalna kwota kredytu może wynieść do 200 tys. zł.

Tomasz Słupczyński