Wiosenne promocje kredytów na 5 tys. zł

2014-04-28 18:35:00

Sprawdzamy, jakie promocje kredytów gotówkowych na 5 tys. zł przygotowały na wiosnę dla swoich klientów banki.

Jak w każdym okresie w roku, także wiosną banki kuszą klientów mniej lub bardziej atrakcyjnymi propozycjami kredytów gotówkowych. Przyjmując założenie, że interesuje nas kredyt w kwocie 5 tysięcy złotych, pożyczonych na okres 3 lat, postanowiliśmy sprawdzić, jakie warunki zaoferują nam kredytodawcy.

W tym zestawieniu zdecydowanie najkorzystniej wypada kredyt gotówkowy „Taniej być nie może” Deutsche Banku. Jest to oferta promocyjna ze specjalnie obniżonym oprocentowaniem, które ustalone zostało na poziomie 11,96 proc. (RRSO), a więc najniższym obecnie dostępnym na rynku. W naszym przypadku rata kredytu wyniesie zaledwie 164,49 zł, a całkowity koszt kredytu zamknie się w kwocie 5 921,70 zł.

Bardzo ciekawą promocję kredytu gotówkowego znajdziemy również w Banku Zachodnim WBK, niestety oferta dostępna jest tylko dla nowych klientów. Jej parametry są takie same jak w przypadku kredytu „Taniej być nie może” Deutsche Banku. Zarówno prowizja, jak i oprocentowanie nominalne czy RRSO pozostają na identycznym poziomie.

Korzystną propozycję finansową dla kredytobiorców przygotował także Getin Bank. W ramach kredytu gotówkowego, klienci mogą uzyskać pożyczkę z oprocentowaniem rzeczywistym wynoszącym 12,26 proc. Plusem oferty jest brak konieczności korzystania z zabezpieczeń spłaty kredytu. Jego rata będzie przy 3-letnim okresie spłaty wynosiła 165,11 zł, a całkowity koszt zamknie się w kwocie 5 944,06 zł.

W zależności od kwoty kredytu możemy liczyć także na inne oferty promocyjne. Warto regularnie analizować tego typu propozycje, gdyż pozwalają one znacznie obniżyć całkowity koszt kredytu, szczególnie w porównaniu ze standardowymi pożyczkami. Niejednokrotnie warunkiem skorzystania z promocji będzie zakup dodatkowych produktów udostępnianych przez bank, takich jak konto osobiste czy ubezpieczenie. Choć często boimy się takich rozwiązań, to w rzeczywistości mogą okazać się one bardzo korzystne.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam