Chcesz tani kredyt na 20 tys. zł? Sprawdź w tych bankach!

2014-09-11 15:19:05

Do których banków warto się udać, gdy zależy nam na zaciągnięciu taniego kredytu na 20 tys. zł?

Znalezienie kredytu, który wiąże się z niskimi kosztami spłaty, pozwala kredytobiorcy na uzyskanie najniższej z możliwych raty kredytowej (w porównaniu do oferty innych banków przy tym samym okresie spłaty i identycznej kwocie wnioskowanej). Nawet przy kredytach gotówkowych zaciąganych na kwotę 20 tys. zł warto szukać takich ofert, które pozwalają znacznie zminimalizować koszty kredytu. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzanie aktualnych ofert promocyjnych, ale nie tylko na promocje trzeba zwracać uwagę.

Sprawdź też: Raty malejące tańsze od równych. Nie przepłacaj za kredyt

Kredyty na specjalnych warunkach

Wiele ofert kredytów w bankach kierowanych jest do nowych klientów, określonych zawodów, osób uzyskujących określoną wysokość dochodu. Takie oferty zapewniają często niższe oprocentowanie lub brak prowizji bankowej. Na specjalnych warunkach działa oferta promocyjna Deutsche Banku Polska "Taniej być nie może". Wymogiem stawianym klientom starającym się o kredyt w Deutsche Bank Polska jest uzyskiwanie dochodu minimalnego, z tytułu umowy o pracę lub wykonywania wolnego zawodu w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, na poziome 3 tys. zł. Przy kredycie w wysokości 20 tys. zaciąganym na okres 36 mies. rata kredytowa wyniesie jedynie 657,97 zł. Deutsche Bank Polska zapewnia maksymalny okres kredytowania do 7 lat, obniżone oprocentowania 7,99 proc. Bank pobiera prowizję 5 proc. ale nie wymaga wykupywania ubezpieczenia.

Na specjalnych warunkach dla właścicieli nieruchomości kierowana jest oferta „MEGApożyczka” ING Banku Śląskiego. Własność na nieruchomości pozwala na uzyskanie kredytu z oprocentowaniem 11,1 proc. Bank nie pobiera prowizji, a dla kredytu 20 tys. zł na 36 mies. rata wynosi 662,38 zł.

Sprawdź też: Marża, prowizja, oprocentowanie - jak wybrać najlepszy kredyt?

Dla posiadaczy konta w Eurobanku istnieje możliwość skorzystania z oferty „Tani kredyt z kontem”, która jest kierowana do klientów banku deklarujących przelewanie wynagrodzenia na rachunek bankowy. Oferta zapewnia brak konieczności opłacania ubezpieczenia, niską prowizję 1,6 proc. i korzystne oprocentowanie 11,1 proc. Oferta promocyjna Eurobanku jest dostępna do znacznie szerszego grona klientów. Dla kredytu na 20 tys. zł przy okresie kredytowania 36 mies. rata kredytowa dla kredytu w ofercie „Tani kredyt z kontem” wyniesie 666,21 zł.

Oferty dla każdego klienta

Kierowane do wszystkich klientów oferty banków również mogą zapewniać korzystne warunki kredytowania. Z taką ofertą wychodzi ING Bank Śląski, którego „Pożyczka Standardowa z zabezpieczeniem” przy kredycie z ubezpieczeniem pozwala na uzyskanie oprocentowania kredytu 12,5 proc. Bank nie pobiera prowizji, a dla kredytu 20 tys. zł na 36 mies. rata kredytowa wyniesie 669,07 zł.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam