Szybki kredyt na 20 000 zł pilnie poszukiwany!

2014-05-30 16:38:00

Czas potrzebny na uzyskanie decyzji kredytowej ma duże znacznie, dlatego badamy, w których bankach najszybciej uzyskamy kredyt na 20 000 zł.

W wielu sytuacjach okazuje się, że niezbędne jest możliwie szybkie działanie, które pozwoli odpowiednio zareagować na pojawiające się wydarzenia. Dotyczy to przede wszystkim firm, jednak również w życiu prywatnym często kluczowe jest szybkie działanie, które dotyczy również naszych finansów. Dlatego też podczas wyboru kredytu, najważniejszą kwestią niekoniecznie musi być jego oprocentowanie i koszty. Nierzadko ważniejszy od tego jest czas, który musimy poświęcić na wizyty w banku i na oczekiwanie na pojawienie się pieniędzy z kredytu na naszym koncie. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem są kredyty gotówkowe. Ich ceny wprawdzie są wyższe od kredytów celowych, jednak w zamian za to możemy liczyć na mniej formalności i skrócony czas wydawania decyzji kredytowej. Czasami jest to kwestia nawet kilkunastu minut.

Wśród kredytów gotówkowych na kwotę 20 000 złotych możemy liczyć na niezwykle szeroką ofertę banków z okresem spłaty sięgającym nawet do 120 miesięcy, co przełoży się na niską miesięczną ratę, ale też podniesie całkowity koszt kredytu. Przyjmując jednak rozwiązanie pośrednie, czyli 60-miesięczny okres spłaty, również możemy znaleźć wiele ciekawych propozycji.

Na pierwszym miejscu pod względem kosztów znajdują się ex aequo oferty Banku Zachodniego WBK i Deutsche Banku. W tych przypadkach możemy liczyć na oprocentowanie rzeczywiste na poziomie 10,6 proc, co przełoży się na ratę w wysokości 425,70 zł. Całkowity koszt kredytu to w obu przypadkach 25 542,23 zł. Deutsche Bank wymaga jednak od swoich klientów minimum 3 tysięcy zł dochodu. BZ WBK oferuje z kolei możliwość uzyskania karencji w spłacie kredytu.

Kolejną, tylko nieznacznie droższą ofertę posiada BNP Paribas. Oprocentowanie rzeczywiste wynoszące 10,69 proc. zwiększa ratę kredytu do 426,58 zł, a całkowity koszt kredytu do 25 594,90 zł. Co więcej, bank ten akceptuje różne formy zatrudnienia i źródła dochodu, co zwiększa dostępność kredytu.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam