Ile kosztuje kredyt gotówkowy na 50 tys. zł?

2014-11-07 10:51:54

Decydując się na konkretną ofertę kredytu gotówkowego, warto dowiedzieć się, ile będzie nas to kosztowało. Sprawdźmy, co proponują instytucje finansowe przy pożyczkach na 50 tys. zł i gdzie poniesiemy najmniejsze koszty.

Przeanalizowaliśmy dla naszych czytelników propozycje kredytowe banków dotyczące kwoty 50 tys. zł na okres 7 i 10 lat. Oto wyniki.

Kredyt na 7 lat

Jeśli chcemy pożyczyć 50 tys. zł na 84 miesiące, warto w pierwszej kolejności udać się do ING Banku Śląskiego i wziąć Pożyczkę Premium. Bank nie tylko akceptuje różne źródła dochodu i różne formy zatrudnienia (a zatem, nie tylko umowa o pracę), ale również można wybrać dowolny, dogodny dla nas dzień spłaty raty.

ING nie wymaga od nas ubezpieczenia kredytu, ale jeśli już się na nie zdecydujemy, zapłacimy 0,27% x kwota udzielonej pożyczki netto. Opłata ta jest doliczana do każdej raty. Za Pożyczkę Premium nie zostanie nam doliczona żadna prowizja, a oprocentowanie nominalne wynosi 8,8% w skali roku. Tym samym oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) zamknie się w granicy 9,13%. Po 7 latach zwrócimy bankowi 67 149 zł, czyli miesięczna rata wyniesie 799 zł.

Na drugim miejscu pod względem kosztów uplasował się w naszym zestawieniu Deutsche Bank i jego oferta promocyjna DB Kredyt Gotówkowy Taniej Być Nie Może. W sumie będziemy musieli oddać tu  68 713 zł z miesięczną ratą 818 zł. Zapłacimy jednorazową prowizję 5% (tzn. 2 500 zł) doliczaną do kwoty kredytu, ale za to bez problemu możemy zrezygnować z ubezpieczenia. Oprocentowanie nominalne to w skali roku 7,99%, a RRSO – 9,91%. Trzeba jednak pamiętać, że bank wymaga minimalnego dochodu na poziomie 3 000 zł, a kredytobiorca powinien posiadać umowę o pracę lub prowadzić działalność gospodarczą.

Kredyt na 10 lat

Przy zmianie okresu kredytowania, zmienią się także koszty pożyczki. Gdy zdecydujemy się na 50 tys. zł spłacane przez 10 lat, najtańszą ofertę znajdziemy w Banku Pocztowym. Warto zapytać o Kredyt Gotówkowy Raz Dwa. Nie zapłacimy tutaj prowizji, ani nie będziemy musieli ubezpieczać kredytu (jeśli się zdecydujemy, zapłacimy tylko 0,25% za NNW). Oprocentowanie nominalne to 9,99% w skali roku, a RRSO – 10,5%. Rata wyniesie 660 zł, czyli po 10 latach oddamy 79 257 zł. Kredyt można bez żadnych kosztów spłacić wcześniej, ale niestety oferta jest dostępna tylko dla pracowników wybranych zakładów pracy.

Nieco drożej będzie nas kosztował Kredyt Gotówkowy – dla Najlepszych Klientów w Meritum Bank. Tutaj w sumie będziemy musieli oddać 82 906 zł, co miesięcznie będzie oznaczało wydatek rzędu 691 zł. Nie zapłacimy, co prawda, za ubezpieczenie kredytu, ale poniesiemy koszty prowizji w wysokości 5% (2 500 zł). Oprocentowanie nominalne wynosi tu 9,90%, a RRSO – 11,67%. Bank akceptuje również różne formy zatrudnienia.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam