Szukamy taniego kredytu gotówkowego na 150 tys. zł

2014-05-26 11:32:00

Nie wiesz, jak znaleźć najtańszy z dostępnych kredyt gotówkowy na 150 tys. zł? Pomożemy w tym!

Oferta kredytów gotówkowych jest dość bogata. Należy jednak zaznaczyć, że tanich kredytów już nie ma; wprost przeciwnie – są coraz droższe. To nie czas przed nastaniem kryzysu, kiedy banki były przyjaźnie nastawione do kredytobiorców. Kiedyś nie tylko było łatwiej o kredyty, ale również były one w miarę tanie. Niestety, kryzys finansowy zmienił politykę kredytową banków, nastawienie do klienta oraz koszty kredytów, które poszły znacznie w górę, mimo wprowadzenia w życie ustawy antylichwiarskiej. Jak w gąszczu ofert wyszukać ten najtańszy dla siebie kredyt na jak najkorzystniejszych warunkach? Nie jest to proste, ale możliwe – nawet bez pomocy doradcy finansowego, choć w wielu przypadkach jego wskazówki są bardzo przydatne. 

Według jednego z kalkulatorów najtańszy kredyt na 150 tys. zł (przy maksymalnym kredytowaniu na 96 miesięcy i przy równych ratach) można otrzymać w następujących bankach: w BGŻ, który proponuje oprocentowanie w wysokości 9 proc., 0 proc. prowizji, RRSO w wysokości 9,38 proc. i wysokość raty 2.197,53 zł, oraz w Alior Bank, gdzie oprocentowanie wynosi 10 proc., RRSO – 10,66 proc., prowizja – 0,25 proc., a miesięczna rata – 2.289,78 zł. Można w ten sposób obliczać raty w wielu innych bankach. Oferta kredytów gotówkowych jest dość bogata, a prowizje sięgają nawet 5 proc., nic więc dziwnego, że w niektórych bankach miesięczne raty są zdecydowanie wyższe.

Z zestawienia Comperia.pl najtańszych kredytów gotówkowych oraz obliczeń kalkulatora tej porównywarki wynika, że na czele znajduje ING Bank Śląski. W przypadku kredytu w wysokości 150 tys. zł (okres spłaty – 96 miesięcy, oprocentowanie w wysokości 8,64 proc., równe raty) miesięczna rata wyniesie 2.169,62 zł. Tego powinni się trzymać starający się o jak najtańsze kredyty gotówkowe.

Wyliczenie najniższej raty kredytu gotówkowego to za mało na podjecie ostatecznej decyzji, bowiem każdy kredyt i każdy starający się o kredyt klient bankowy jest inny. Dobranie kredytu do starającego się o ten produkt bankowy jest bardzo istotne. Ważne są również warunki uzyskania kredytu i jego spłaty. Lepiej, jeżeli raty są stałe, a nie zmienne, jak bywa w wielu ofertach kredytowych. Należy dokładnie analizować ofertę każdego kredytu, bowiem w propozycjach bankowych mogą znajdować się ukryte koszty. Samo oprocentowanie kredytu czy też termin spłaty to za mało na wyliczenie rzeczywistych kosztów kredytu, ponieważ na całkowity koszt kredytu składają się też inne opłaty: jak choćby opłata za rozpatrzenie wniosku, prowizja czy ubezpieczenie kredytu. Obliczając koszty kredytu, wszystko to należy brać pod uwagę. 

Renata Grochowska