Płacąc kartą w tych supermarketach możesz liczyć na premie

2014-01-09 21:00:00

Supermarkety imają się różnych sposobów, aby zachęcić konsumentów do skorzystania z ich usług. Ostatnimi czasy powszechne stało się premiowanie klientów, którzy zdecydowali się na płacenie za dokonane zakupy kartą. Okazuje się, że dzięki takiej transakcji można zyskać nawet 10 proc. zwrotu wydanej kwoty.

Dwa miesiące temu sieć sklepów Biedronka uruchomiła możliwość płatności mobilnych. Osoby, które posiadają konto osobiste w Getin Banku, Alior Banku lub Pekao S.A. mogą zapłacić za zakupy zdalnie - poprzez system iKASA w przypadku dwóch pierwszych banków lub poprzez system PeoPay w przypadku Pekao S.A. Klienci korzystający z nowej usługi w Getin Banku otrzymają zwrot 10 proc. od wydanej sumy, zaś posiadacze konta w Alior Banku 5 proc.

Nie tylko sklep Biedronka postanowił uhonorować swoich stałych klientów. Do gry włączyły się również supermarkety oferujące klientom karty kredytowe z logo firmy. Dzięki bieżącemu użytkowaniu takiej katy klienci mogą liczyć na zwrot części pieniędzy wydanych w danym sklepie. Carrefour w ramach współpracy z bankiem Credit Agricole proponuje konsumentom kartę kredytową Visa Carrefour. Przy pierwszych zakupach finansowanych kartą klient otrzymuje bon o wartości 20 proc. sumy wydanej na zakupy. Finalna kwota nie może przewyższać 40 zł. Uzyskany w ten sposób bon można wykorzystać przy okazji kolejnej wizyty w supermarkecie.

W supermarkecie Tesco otrzymamy kartę kredytową, która powstała przy współpracy z Meritum Bankiem. Tutaj klienci także mogą liczyć na bonus w postaci 30 zł. Dodatkowo osoby uczestniczące w programie dostają 1000 punktów, za które mają szansę otrzymać kupony na tańsze zakupy.

Onay Polska to nowość dystrybuowana przez sieć sklepów Auchan. W tym przypadku kartę również wspiera bank Credit Agricole. Produkt jest elementem programu lojalnościowego pod tytułem Skarbonka. Polega on na tym, że niektóre specjalnie oznaczone towary, dają klientowi możliwość uzyskania zwrotu procentowego.

Sklepy Real współpracują z Sygma Bankiem prowadzącym projekt zatytułowany Bonus & More. W ramach programu za każdą wydaną złotówkę klient otrzymuje 2 punkty. Za uzbierane punkty konsument dostaje nagrodę.

Zanim przystąpimy do programu partnerskiego, musimy pamiętać, że często karta współpracująca z supermarketem działa na identycznych zasadach, jak klasyczna karta kredytowa. A jak wiadomo, każda karta kredytowa wiąże się z kosztami, okresem bez odsetkowym i kuszącym nas limitem. Wiele osób korzystających z kart kredytowych promowanych przez sieci sklepów wpadło w pułapkę zadłużenia.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam