Korzyści z posiadania ubezpieczenia biletu lotniczego

2014-01-09 22:05:00

Przełom stycznia i lutego, gdy nastaje okres ferii szkolnych, to także czas wzmożonych podróży urlopowych dorosłych Polaków. Tradycyjnie spędzane urlopy odchodzą powoli do lamusa. Coraz częściej, czasie wolnym od pracy stawiamy na odpoczynek i relaks poza granicami kraju. Kupiłeś już bilet? Sprawdź, jakie zalety niesie za sobą ubezpieczenie go.

Wzrasta świadomość podróżnych odnośnie do korzyści płynących z posiadania ubezpieczenia biletu lotniczego. Co trzeci Europejczyk wykupuje taką polisę. Pomimo że nasi rodacy odbiegają w tej kwestii od średniej europejskiej, wszystko wskazuje na to, że ta sytuacja może się zmienić. 

Korzyści ubezpieczenia lotu

W okresie wzmożonego ruchu na lotniskach coraz częściej zdarzają się przypadki zaginięcia bagażu, co może prowadzić do zagubienia bądź utraty rzeczy osobistych lub ważnych dokumentów. Nierzadko spotkamy się z sytuacją opóźnienia bądź odwołania wyczekiwanej przez nas podróży. Rekompensatę poniesionych strat zapewni nam polisa ubezpieczeniowa, której zakres, w zależności od instytucji, może być różny. 

Polisa ubezpieczeniowa ma za zadanie pokryć koszty związane z zakupem utraconych rzeczy. W momencie kiedy wraz z bagażem giną nam pieniądze, ubezpieczenie Assistance zajmuje się opłaceniem naszych przyszłych wydatków. Ubezpieczonym podróżującym niestraszne są opóźnienia lub odwołania lotów, ponieważ mogą liczyć na zakwaterowanie finansowane przez ubezpieczyciela. W sytuacji gdy lot zostaje anulowany, a linie lotnicze umywają ręce od odpowiedzialności, osoby objęte dodatkową ochroną mogą liczyć na zwrot kosztów biletów oraz możliwość dotarcia do celu innym środkiem transportu. Kolejną usługą oferowaną w ramach ubezpieczenia biletu lotniczego jest pomoc medyczna.

Koszt ubezpieczenia biletu lotniczego

Ubezpieczenie podróżne może również obejmować rezygnację z biletu lotniczego. W takiej sytuacji ubezpieczyciel zwraca klientowi wydane pieniądze. Ubezpieczenie wydatków związanych z rezygnacją z biletu lotniczego z reguły kosztuje ok 3 proc. ceny biletu lotniczego, więc zasadniczo kwota ta nie powinna znacznie obciążyć domowego budżetu.

Renata Grochowska