Gdzie znaleźć ranking ubezpieczeń turystycznych?

2014-01-29 17:30:00

Ubezpieczenia turystyczne to jeden z najczęściej wyszukiwanych tematów w sieci. Jeśli chcemy wybrać najlepszą ofertę, warto zapoznać się z najbardziej wiarygodnymi rankingami. Gdzie je znaleźć?

Ubezpieczenia turystyczne to gorący temat, zwłaszcza biorąc pod uwagę niespodzianki, które mogą nas spotkać podczas wyjazdu. Aby znaleźć korzystne ubezpieczenie, warto przejrzeć wiarygodny ranking. Takiego natomiast należy szukać na profesjonalnych i obiektywnych stronach internetowych. Nie jest to, wbrew pozorom, proste, gdyż zwykle rankingi tworzą same towarzystwa ubezpieczeniowe, umieszczając w czołówce własną firmę.

Internetowy ranking ubezpieczeń

Spośród stron internetowych prezentujących rankingi ubezpieczeń turystycznych i zasady rządzące ubezpieczeniami tej grupy wymienić należy portal Comperia.pl. W serwisie znajdziemy także najważniejsze dane na temat konkretnych polis oraz porównania cech poszczególnych ofert, które wpływają na wybór ubezpieczyciela. Oczywiście przestrzec zainteresowanych wykupieniem ubezpieczenia należy przed pochopnym wybraniem oferty tylko ze względu na jego cenę. Ważny jest nie tylko koszt ubezpieczenia, ale co istotniejsze, jego zakres.

Kryteria wyboru ubezpieczenia

Teoretycznie, kwota uiszczona za zakup ubezpieczenia turystycznego jest podobna we wszystkich firmach. Jednakże warto przejrzeć ranking i oferty poszczególnych podmiotów, gdyż różnią się one pewnymi niuansami. Przykładowo polisy mogą wymieniać różne wysokości maksymalne kosztów pobytu w szpitalu zagranicznym czy wypłaty świadczeń z tytułu skutków choroby długoterminowej. Warto zwrócić uwagę, czy ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia stomatologicznego, wydatki szpitala związane z opatrunkami i pomocą doraźną. Jeśli podczas urlopu planujemy uprawiać sporty ekstremalne, sprawdźmy koniecznie zakres wyłączeń, których polisa nie obejmie.

Dla każdego, kto wybiera się w podróż, ranking ubezpieczeń turystycznych stanowi lekturę obowiązkową. 

Ilona Maciejuk