Prestiżowe konta osobiste nie tylko dla VIP-ów

2014-02-11 10:00:00

Każdy chce czuć się wyjątkowo, dlatego banki oferują prestiżowe konta VIP przeznaczone nie tylko dla bogaczy.

Konta VIP to nic innego jak rachunki osobiste z ekskluzywnymi pakietami usług. Niestety, część banków oferuje produkty, które odbiegają od świadczeń na poziomie VIP. Są nimi jedynie z nazwy, które stosuje się, aby pozyskać kolejnego klienta zwabionego wieloznacznym określeniem.

VIP = prestiż

Konta opatrzone znakiem VIP powinny oznaczać prestiż oraz idącą za tym jakość. Można znaleźć bank, który właśnie taką ofertę kieruje do klientów. Trzeba jednak dokładnie przyjrzeć się propozycji, aby VIP-em nie być tylko z nazwy.

Realna oferta ROR-ów dla VIP-ów skierowana jest nie tylko do milionerów, ale również do klientów klasy średniej, na tyle majętnych, że mogą chwilami poczuć się jak prawdziwi przedstawiciele klasy bogatszych. Oferta jest ładnie ubranym produktem, za który klient płaci sporą prowizję opatrzoną marką VIP. Znaczna część klientów nie ma nic przeciwko, gdyż dzięki temu czują się lepsi, zamożniejsi.

Prawdziwe konta VIP

Właściciel konta VIP zazwyczaj posiada osobistego opiekuna, doradcę. Jeśli konto jest prawdziwe w swojej marce, to opiekun zajmuje się zaledwie kilkunastoma klientami. Jeśli konto jest prestiżowe tylko w tytule, doradca może posiadać nawet kilkuset klientów. Nietrudno się domyślić, jak ciężko dodzwonić się wówczas do niego w jakiejkolwiek sprawie, którą akurat chcemy przedyskutować.

Podobnie jeśli klient VIP obsługiwany jest przy okienku, nie świadczy to o odpowiednim standardzie tej usługi. Ważny dla banku klient powinien być przyjmowany w specjalnym pokoju, w którym ma do dyspozycji wygodne miejsce, spokój oraz nieograniczony czas opiekuna.

Prawdziwe konto VIP daje możliwość negocjowania stawek prowizji, marży kredytowej oraz oprocentowania lokat. Dlatego jeśli zakładamy taki rachunek, warto sprawdzić, czy oprocentowanie konta i lokat różni się od rozwiązań związanych z tradycyjnymi kontami. Prawdziwy VIP zawsze otrzymuje lepsze warunki niż statystyczny konsument.

Pakiet usług dodatkowych

Pakiet dodatkowych produktów i usług dostępnych dla kont VIP wiąże się najczęściej z możliwością otrzymania platynowej lub czarnej karty kredytowej. Limit wypłat jest wyjątkowo wysoki, bank nie wymaga od klienta dodatkowych formalności czy warunków do spełnienia, by taką kartę mógł uzyskać. Konta VIP wzbogacone są także o ciekawe produkty inwestycyjne, np. fundusze inwestycyjne dla wybranych czy specjalne lokaty, które mogą przynosić spore zyski.

Konto VIP to stanowczo większe opłat ponoszone za jego prowadzenie, ale dobrze wybrana oferta może przynieść szeroki wachlarz korzyści oraz zarobek, który zrekompensuje niemałe koszty za korzystanie z rachunku osobistego. 

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam