Gdzie po konto firmowe z debetem na start?

2014-01-29 18:00:00

Linię debetową do kont firmowych proponuje niemal każdy bank. Inaczej wygląda jednak sytuacja, gdy przedsiębiorca dopiero zakłada rachunek firmowy i chce jednocześnie otrzymać możliwość korzystania z debetu już na starcie. Czy można znaleźć taką ofertę?

Na rodzimym rynku finansowym wiele banków otwiera konta firmowe. Zazwyczaj większość z nich po pewnym czasie umożliwia również korzystanie z debetu. Niestety, przedsiębiorcy, zwłaszcza zaczynający przygodę z biznesem, natychmiast potrzebują wsparcia w formie debetu. W tej kwestii dyspozycyjność banków się zacieśnia. Tylko część placówek zakłada konta firmowe z debetem na start.

Znaczenie debetu w ROR

Dla przedsiębiorcy podejmującego własną działalność gospodarczą każdy dodatkowy pieniądz jest na wagę złota. Debet staje się często jedyną szansą wzmocnienia budżetu firmowego. Niektóre banki pokładają zaufanie w nowym kliencie, wierząc w powodzenie jego przedsięwzięcia. Z tej racji proponują założenie konta wraz z debetem także nowym firmom.

Banki oferujące konto z debetem na start

Klient, który otwiera konto firmowe w mBanku, od dnia zawarcia umowy może liczyć "Kredyt w rachunku bieżącym" w wysokości nawet do 500 tys. zł. Marża banku może wynieść zaledwie 8,5 proc. By uzyskać kredyt należy wykazać się niezbędną zdolnością kredytową i minimum rocznym stażem działalności.

Idea Bank również proponuje konto firmowe z debetem na start - w ramach kredytu obrotowego. Maksymalna dostępna kwota może sięgać nawet 1,5 mln zł. By skorzystać z oferty należy prowadzić firmę od przynajmniej 3 miesięcy. Marża kredytu jest w każdym przypadku wyznaczana indywidualnie.

Indywidualne potrzeby motorem wyboru

Konto firmowe i debet na start - na przykład w postaci kredytu odnawialnego - to interesująca propozycja dla przedsiębiorcy, który potrzebuje zastrzyku finansowego na rozwój własnej firmy. Warto poszukać oferty gwarantującej korzystne oprocentowanie oraz dogodne warunki spłaty zobowiązania, dostosowane do charakteru prowadzonej działalności.

Tomasz Słupczyński