Poznaj najwyżej oprocentowane konta osobiste

2014-01-31 23:53:00

Cechą dobrego konta osobistego jest nie tylko brak konieczności ponoszenia opłat za jego obsługę, ale także to, by umożliwiało zarabianie. Czy obecnie można znaleźć ROR, który byłby wysoko oprocentowany?

Konto osobiste najwyżej oprocentowane to atut w rękach banku. Choć oferta nie jest już tak bogata jak jeszcze kilka, a raczej kilkanaście, miesięcy temu, warto poszukać najlepszej.

Oprocentowanie konta ważnym kryterium wyboru

Obecnie niemal każda pełnoletnia osoba ma założone konto osobiste. Klient dowolnie dysponuje swoimi pieniędzmi, posiada dzięki niemu rozmaite przywileje i otwierają się przed nim nowe możliwości. Najchętniej chcielibyśmy mieć nasze oszczędności do dyspozycji w każdej chwili, a jednocześnie zależałoby nam, żeby dla nas pracowały, dlatego istotnym kryterium staje się kwestia oprocentowania konta osobistego. Konto osobiste, które jest najwyżej oprocentowane, to nie tylko przechowalnia pieniędzy, ale i zysk.

Nie każdy z banków oferuje korzystne lub jakiekolwiek oprocentowanie pieniędzy zgromadzonych na ROR, ale nie oznacza to, że instytucja finansowa, która kusi oprocentowaniem, proponuje produkt idealny. Zanim podpiszemy umowę, warto zwrócić uwagę, czy prowadzenie konta jest bezpłatne, czy nie płacimy za przelewy i wypłaty z bankomatu. Często wydatki ponoszone na wypłatę oprocentowania naliczonego od pieniędzy przechowywanych na koncie osobistym konsumenta odbierają sobie banki w opłatach za wyżej wymienione usługi do rachunku. Wówczas może on okazać się pułapką, do której klient jeszcze dokłada.

Najwyżej oprocentowane konta osobiste

Konto osobiste wysoko oprocentowane, niestety, nie jest obecnie dostępne. Nawet oprocentowania lokat pozostawia wiele do życzenia - skończyła się epoka naprawdę dużych zysków, jakie przynosiły depozyty, i nie zapowiada się, by lepsze czasy miały nadejść w najbliższych tygodniach. W przeciągu ostatnich miesięcy banki obniżyły niemal do zera odsetki na koncie osobistym. W zamian za to proponują możliwość założenia dodatkowych rachunków - kont oszczędnościowych, które przez zintegrowanie ich z ROR-ami pozwoliłyby na sprawne i wygodne manewrowanie posiadanymi oszczędnościami. W chwili, gdy nie są nam potrzebne, mogą procentować na koncie oszczędnościowym, po czym mogą w szybki sposób znaleźć się na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, żebyśmy mogli je podjąć w gotówce z bankomaty lub płacić nimi kartą w sklepach.

Wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe wraz z ROR-em w pakiecie otworzyć możemy między innymi w BNP Paribas ("Konto WIĘCEJ oszczędnościowe"). Zysk z KO sięgnie 3,5 proc. w skali roku, a plusem oferty jest nieograniczona liczba przelewów z konta oszczędnościowego. Podobną propozycję wystosował do konsumentów Getin Bank. Na "Koncie Oszczędnościowym" można uzyskać 3,3 proc., a liczba bezpłatnych przelewów z KO na ROR, jakich można dokonać w miesiącu została ustalona na 2 transakcje.

Indywidualna kalkulacja drogą do korzystnej oferty

Choć wiele podmiotów finansowych odchodzi od propozycji wysoko oprocentowanych kont osobistych, to nadal można znaleźć intratną ofertę - jeśli wybierzemy ROR w pakiecie z kontem oszczędnościowym. Na bazie swoich miesięcznych przychodów warto przeanalizować propozycje czołowych banków i znaleźć propozycję najkorzystniejszą.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam