Sprawdź promocje kont za zero

2014-01-30 16:43:00

Czy konto za zero to naprawdę promocja? Tylko wówczas, gdy dokładnie przeczytamy umowę o ROR, możemy dowiedzieć się, czy rachunek osobisty, który chcemy założyć, naprawdę jest bezpłatny.

Konto za zero to ciekawy produkt bankowy, zwłaszcza dla tych, którzy nie chcą ponosić dodatkowych opłat za korzystanie z bankowego rachunku osobistego. Wówczas za prowadzenie konta, przelewy krajowe, przelewy do instytucji lub inne, przewidziane w regulaminie czynności klient nie płaci. Ważne jednak, aby bardzo dokładnie czytać umowę.

Czy zero zawsze oznacza za darmo?

Część banków rzeczywiście oferuje klientom ROR-y bez żadnych opłat, jednak większość wymaga spełnienia przez użytkownika konta pewnych warunków, by nie musiał ponosić kosztów obsługi rachunku. Najczęściej konieczny jest do tego comiesięczny wpływ pieniężny na konto o określonej wysokości. Podobnie w zakresie opłat za kartę debetową do ROR. Często należy wykonać kilka operacji miesięcznie, używając jej bezgotówkowo, by bank nie pobierał opłaty za jej użytkowanie.

Koniecznie należy sprawdzić, z jakich bankomatów można korzystać bezpłatnie. Ważny jest także koszt innych transakcji, które wykonujemy za pośrednictwem banku.

Banki, które oferują konta za zero

Bank, który chce pozyskać nowych klientów, potrafi stworzyć niezwykle ciekawą ofertę kont osobistych. Niestety, konta za zero to częściej tylko chwilowe promocje.

W Alior Sync, uważanym za jeden z najbardziej przyjaznych banków, prowadzenie konta nie kosztuje nic, podobnie bezpłatne są krajowe przelewy oraz wypłata gotówki z bankomatów w Polsce i na świecie. Ciekawą propozycją jest zwrot 5 proc. wartości za zakupy dokonane przez Internet.

Bezpłatny rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy oferuje także Getin Bank ("Konto Swobodne"). Podobnie jak w przypadku konta w Alior Sync, tu też przelewy internetowe i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polce nie narażają konsumentów na dodatkowe koszty.

Pytaj o promocję!

Obecnie bank to instytucja, która otwiera się na potrzeby konsumentów oraz poszukuje nowych rozwiązań i pomysłów, które mają zachęcić do skorzystania z przygotowanej przez niego oferty. Coraz częściej pojawiają się promocje, które mają przyciągać nowych klientów, dlatego warto na bieżąco śledzić kolejne propozycje, zwłaszcza w zakresie kont osobistych.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam