W jakim banku można założyć konto za darmo?

2014-01-31 23:16:00

Konsumenci często zastanawiają się, w jakim banku można założyć konto za darmo. Warto poszukać oferty, w której brak ukrytych opłat. Gdzie taką znajdziemy?

Koszty prowadzenia konta osobistego są różne, w zależności od banku oraz jego propozycji. Warto poszukać dobrego rozwiązania, dzięki któremu można uzyskać znaczne przywileje, w tym bezpłatny rachunek bankowy. Korzyści z darmowego konta jest wiele. Przede wszystkim możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów, nie tylko wewnątrz banku, oraz korzystanie z darmowej karty debetowej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając darmowe konto?

Osoba, która chce założyć jak najtańsze konto często kieruje się pobieżnymi informacjami zawartymi na ulotce lub w reklamie banku. Warto wziąć pod uwagę kilka szczegółów, aby uzyskać pewność, czy nasz ROR rzeczywiście będzie pozbawiony niewidocznych na pierwszy rzut oka kosztów.

Brak opłat za prowadzenie konta oferowany jest klientom najczęściej, gdy na rachunek wpływa comiesięczna, określona suma pieniędzy. Jeśli tak nie jest, jego właściciel zazwyczaj musi uiszczać opłatę za konto. Podobnie korzystanie z karty często jest bezpłatne tylko wówczas, gdy klient każdego miesiąca dokona kilku operacji bezgotówkowych kartą debetową. Jeśli często korzystamy z bankomatu, warto dowiedzieć się wcześniej, czy wypłata ze wszystkich bankomatów jest bezpłatna.

W jakim banku założyć konto za zero?

Warto postawić na bank, który w proponowanej ofercie nie ukrywa żadnych opłat, a klient od początku jest poinformowany, jak musi postępować, aby faktycznie otrzymać konto za darmo. Jednym z najbardziej popularnych z bezpłatnych kont osobistych jest konto w banku Alior Sync. Warunki umowy o ROR są proste i zrozumiałe. Klient otrzymuje darmowe konto, nie płaci ani za przelewy, ani za korzystanie z karty debetowej. Co ciekawe, ma szansę na 5-procentowy zwrot od płatności, których dokonał w Internecie. W dobie, gdy spora grupa konsumentów wykonuje zakupy i opłaca rachunki elektronicznie, jest to interesująca propozycja.

Meritum Bank również oferuje prowadzenie konta za darmo. Proponuje ponadto 0 zł za korzystanie z karty płatniczej oraz możliwość wypłaty ze wszystkich krajowych bankomatów.

W zalewie propozycji znajdź coś dla siebie

Instytucji finansowych jest naprawdę wiele i choć klient jest dla banku istotny, to nie zawsze traktuje się go odpowiednio. Ważne, aby wybrać bank, który jasno i klarownie przedstawia swoją ofertę ROR-ów. Zamiast kierować się reklamą, lepiej zapoznać się z tabelą opłat i prowizji dla kont osobistych - to pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek już po podpisaniu umowy o otwarcie rachunku bankowego.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam