Co zrobić, żeby dostać tani kredyt gotówkowy przez Internet?

2014-01-03 23:20:00

Internet coraz częściej zastępuje nam wizytę w różnych instytucjach. Informatyzacja szkół, sklepów czy nawet urzędów staje się zjawiskiem powszechnym. Nie ominęła ona także banków, które zwiększają zakres usług dostępnych on-line. Jednak czy jest możliwe uzyskanie kredytu od początku do końca przez Internet? 

Jeszcze kilka lat temu, kiedy powstawały pierwsze banki internetowe, nikt nie spodziewał się, że gotówkę będzie można otrzymać bezpośrednio na konto bez wychodzenia z domu. Dzisiaj takie usługi oferuje wiele instytucji finansowych. Gros z nich nie wymaga od kredytobiorców posiadania rachunku bankowego w danej instytucji. Co zrobić, żeby dostać tani kredyt gotówkowy przez Internet?

Etap I - wybór oferty

Każdy, kto jest zainteresowany pożyczką online, powinien w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jakiego kredytodawcę wybrać. W tym celu najlepiej jest porównać wszystkie dostępne na rynku finansowym oferty. Można to zrobić za pośrednictwem stron internetowych poszczególnych banków lub przez dostępne w sieci porównywarki finansowe.

Etap II - złożenie wniosku kredytowego on-line

Kolejnym krokiem jest wysłanie wniosku elektronicznego do banku. Przesyłany dokument wymaga od nas podania danych osobowych oraz informacji dotyczących naszych zarobków i miejsca pracy. Formularz jest wysyłany do działu analiz, gdzie będzie oczekiwał na akceptację bądź odrzucenie. Status wniosku przez cały czas widnieje na platformie internetowej, do której mamy stały dostęp.

Etap III - analiza wniosku kredytowego

Analityk finansowy banku, do którego zwróciliśmy się z zamiarem zaciągnięcia pożyczki, w pierwszej kolejności analizuje naszą wiarygodność kredytową. Na ten parametr składa się ogół naszych działań finansowych, głównie spłacanych dotychczas zobowiązań. Wiele banków nie udziela funduszy klientom, którzy nie wyrobili sobie do tej pory historii kredytowej. Pod uwagę brany jest również nasz profil klienta związany m.in. z wiekiem, stanem cywilnym i zarobkami. Na podstawie tych wskaźników bank podejmuje decyzję w sprawie udzielenia nam finansowania. 

Etap IV - podpisanie umowy kredytowej

Jeżeli wszystko przebiegło pozytywnie, doradca wysyła nam informację o przyznanym kredycie. W kilku bankach otrzymamy ją telefonicznie. W zależności od specyfiki instytucji, pośrednik umawia klienta na podpisanie umowy w oddziale lub wysyła wymagane dokumenty drogą pocztową. Większość banków stara się jak najbardziej zminimalizować czas potrzebny na dopełnienie wszelkich formalności, niestety, w wielu z nich, aby dopełnić formalności należy pojawić się osobiście w jednym z oddziałów.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam