Studencie, masz już darmowe konto bankowe?

2014-02-10 20:05:00

Jeśli jesteś studentem i nie masz jeszcze konta bankowego, to najwyższa pora to jak najszybciej zmienić. W tej chwili na polskim rynku finansowym banki oferują wiele interesujących i darmowych kont dla młodych.

Studenci to coraz liczniejsza grupa klientów banków. Darmowe konta bankowe dla studentów są zaś sposobem na ich przyciągnięcie. Wiele banków przygotowało specjalne propozycje właśnie z myślą o osobach studiujących. Postaramy się je trochę przybliżyć.

Darmowe konto, które dostępne jest także dla studentów, proponuje między innymi Inteligo. W tym banku możemy liczyć na bezpłatne prowadzenie konta oraz brak opłaty za wydanie karty. Co więcej, możemy uzyskać darmową kartę płatniczą (by jednak to osiągnąć, musimy co miesiąc bezgotówkowo płacić kartą za zakupy na co najmniej 100 złotych). Warto również dodać, że to konto gwarantuje darmowe przelewy zewnętrzne przez Internet. Oferta jest skierowana do osób, które nie ukończyły 26 roku życia.

Darmowe konta bankowe proponują też BZ WBK oraz PKO BP. W przypadku pierwszego z wymienionych banków mówimy o Koncie Godnym Polecenia. Jest to ROR bez opłat za prowadzenie, użytkowanie karty oraz jej wydanie. Co więcej, gwarantuje możliwość korzystania z darmowych przelewów i darmowych wypłat z ponad 4200 bankomatów w Polsce. PKO BP przygotowało natomiast dla studentów Konto dla Młodych. Zaletą rachunku jest brak opłaty za prowadzenie ROR, i wydanie karty debetowej. ROR zapewnia brak kosztów w przypadku wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie. To samo dotyczy przelewów krajowych zlecanych przez bankowość elektroniczną. Konto po 26 roku życia przekształcane jest w Konto za Zero. W przypadku Konta dla Młodych musimy spełnić warunek co najmniej 5 transakcji kartą płatniczą w miesiącu, aby uniknąć konieczności uiszczenia opłaty za jej użytkowanie.

Propozycję dla studentów przygotował również ING Bank Śląski w postaci Konta Direct. W jego przypadku nie zapłacimy za prowadzenie konta, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz internetowe przelewy zewnętrzne. Karta płatnicza jest obarczona opłatą tylko wtedy, kiedy nie wykonamy w miesiącu przy jej pomocy transakcji na minimum 200 złotych. Po ukończeniu 26 roku życia przez posiadacza rachunku, działanie konta nie ulega zmianie.

Jak widać, student też może założyć darmowe konto w banku. Żacy mogą śmiało wybierać spośród różnych propozycji, a sam ROR założyć mogą często bez wychodzenia z domu, przez Internet.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam