Dokąd po bezpłatne konto internetowe dla firm?

2014-01-27 21:00:00

Coraz więcej przedsiębiorców szuka kont internetowych, które lepiej spełniałyby ich oczekiwania niż tradycyjne ROR-y dla firm i przy okazji byłyby od nich tańsze. Który bank udostępnia osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą bezpłatne konta internetowe?

Żaden przedsiębiorca nie chce ponosić zbędnych wydatków, a za takie niepotrzebne wydatki, których można uniknąć, należą między innymi opłaty za prowadzenie firmowych kont bankowych. Stąd też wynika chęć wyszukania ofert rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, których utrzymanie i prowadzenie nie będzie nic kosztowało, wydaje się całkiem zrozumiała. Na polskim rynku finansowym kont dla przedsiębiorców mamy naprawdę bardzo dużo - także tych bezpłatnych.

W przypadku płatnych kont firmowych, opłaty związane z prowadzeniem ROR-u wahają się od 4-5 złotych do nawet 70 złotych miesięcznie. Chcąc znaleźć najkorzystniejszą ofertę firmowego konta bankowego, przy ocenie poszczególnych ROR-ów proponowanych przez banki, należy wziąć pod uwagę opłaty za prowadzenie rachunku, przelewy do ZUS i urzędu skarbowego, zlecenia stałe, przelewy internetowe, wypłaty z bankomatu oraz opłaty za kartę debetową, jaka wydawana jest do rachunku.

Jeśli weźmiemy pod uwagę te parametry, to okaże się, że w tej chwili bezpłatne konto internetowe dla firm oferują między innymi Idea Bank oraz Volkswagen Bank. W przypadku pierwszego banku chodzi o konto o nazwie FIRMA TO JA. W Volkswagen Banku darmowe konto nosi nazwę Plus Konto Biznes.

Nawet, jeśli przedsiębiorca wybierze najbardziej odpowiadający mu w danym momencie ROR, powinien stale monitorować pojawiające się z czasem oferty banków w zakresie kont firmowych, ponieważ nieustannie propozycje dotyczące rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych wzbogacane są o kolejne, ciekawe funkcje i usługi, które mogą przynosić przedsiębiorcom dodatkowe oszczędności, nawet jeśli są płatne.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam