Otwieranie kont internetowych poza granicami kraju

2014-02-20 14:58:00

W obecnych czasach bardzo często zdarza się, że w poszukiwaniu pracy lub zdobycia wyższego wykształcenia wybieramy się do zupełnie innego kraju. W takiej sytuacji bardzo przydatne będzie posiadanie konta internetowego za granicą.

Banki we wszystkich rozwiniętych krajach na świecie dają możliwość zakładania w nich kont także obcokrajowcom. Jeśli więc mieszkamy w Polsce, jednak zależy nam na posiadaniu konta internetowego za granicą, to nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego rozwiązania. Co bardzo ważne, aby założyć takie konto, nie musimy ubiegać się o specjalne pozwolenia i przedstawiać żadnych zaskakujących dokumentów. Jedynym warunkiem jest spełnienie wymogów samego banku, w którym konto chcemy założyć.

Sprawdź też: Ile kosztuje wypłata z bankomatu za granicą?

Zanim zdecydujemy się na otwarcie konta internetowego za granicą, należy zastanowić się, czy takie posunięcie jest dla nas opłacalne. W przypadku pracy, studiów lub obsługi kontrahentów z danego kraju, posiadanie takiego konta z pewnością będzie uzasadnione. Dzięki temu będziemy mogli pobierać np. wynagrodzenie w walucie danego kraju i wymieniać ją wygodnie za pośrednictwem bankowości internetowej na złotówki w dowolnym i najbardziej korzystnym dla nas momencie. Poza tym dysponowanie pieniędzmi np. w euro, będzie znacznie łatwiejsze w przypadku posiadania konta i karty płatniczej w banku w Wielkiej Brytanii, niż w sytuacji, gdy posiadamy wyłącznie kartę i konto w banku polskim.

Sprawdź też: Odbiorca czy nadawca: kto płaci za przelew za granicę?

Największym problemem w przypadku zagranicznych kont internetowych wydaje się być sam proces ich zakładania. Nie da się ukryć, że w znacznej większości przypadków konieczne będzie odwiedzenie placówki tegoż banku, co w sytuacji, gdy ciągle przebywamy w Polsce może okazać się problematyczne. Na szczęście coraz częściej możemy też spotkać się z sytuacją, gdy założenie konta internetowego za granicą będzie możliwe zdalnie. W tym celu konieczne będzie wypełnienie odpowiedniego formularza dostępnego na stronie banku, a w celu potwierdzenia zawartych w nim danych, przesłania symbolicznej kwoty z już posiadanego konta na rachunek wskazany przez zagraniczny bank. Jeśli dane będą się zgadzały, dość szybko staniemy się posiadaczami zagranicznego konta. Dzięki temu podróż do danego kraju, czy nawet dokonywanie zakupów za granicą, będzie znacznie ułatwione i korzystne ze względu na dodatkowe opłaty często nakładane przez banki w przypadku transakcji zagranicznych.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam