Gdzie po kredyt samochodowy na 0 procent?

2013-12-24 19:00:00

W dobie niskich stóp procentowych coraz więcej instytucji finansowych proponuje swoim klientom bardzo atrakcyjne oferty kredytowe. Na czym polegają kredyty samochodowe "0 procent" oraz jakie wymagania względem wnioskodawcy się z nimi wiążą?

W przypadku planowania zakupu pojazdu znacznie tańszym rozwiązaniem od standardowego kredytu gotówkowego okaże się kredyt samochodowy. Większość banków posiada ten produkt w swojej ofercie. W klasycznym wydaniu oprocentowanie takiej pożyczki waha się w granicach 7-10  proc. i ze świecą szukać instytucji, która udzieli kredytowania z oprocentowaniem równym 0 proc. Może wobec tego warto poszukać tego typu ofert w bankach powiązanych świśle z producentami aut?

Gdzie po kredyt samochodowy na "0 procent"?

Istnieje kilka instytucji finansowych, które w ramach zakupu przez konsumenta nowego pojazdu umożliwiają mu rozłożenie spłaty w ratach bez konieczności ponoszenia kosztów odsetek. Warto jednak pamiętać, że typu kredytów najlepiej szukać w ofertach banków samochodowych, takich jak Volkswagen Bank Polska czy też Toyota Bank. Poszczególni producenci samochodowi często proponują również finansowanie samochodów w opcji kredytu 50/50, gdzie przy zakupie auta wpłacamy zaledwie połowę jego wartości, a następna część jest odroczona o konkretny okres (zazwyczaj o rok) i to bez odsetek.

Na co zwrócić uwagę przy kredycie samochodowym?

Warto pamiętać, że kredyt samochodowy na 0 proc. jest rzadkością. Jeśli w ogóle bywa dostępny, zazwyczaj można go uzyskać na konkretne modele samochodów, w szczególności te, których dany przedsiębiorca chce się jak najszybciej pozbyć. Zanim zdecydujemy się na konkretna ofertę, przeanalizujmy wszystkie dodatkowe warunki i wytyczne, ponieważ samo oprocentowanie nominalne nie stanowi całkowitych kosztów kredytowych.

Przy kredycie samochodowym większość banków będzie wymagała od kredytobiorcy zdeponowania karty pojazdu jako zabezpieczenia. Obowiązkowe okaże się przy tej formie pozyskiwania pieniędzy również ubezpieczenie typu Autocasco, które nierzadko musimy wykupić od konkretnego przedstawiciela ubezpieczeniowego, a to nie zawsze będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem dla naszego portfela. Dodatkowym wymogiem często jest regularne serwisowanie pojazdu, wpis w dowodzie rejestracyjnym oraz konieczność zarejestrowania samochodu na kredytobiorcę. Wymienione działania to jedynie garstka spośród wielu warunków, które należy spełnić, aby uzyskać rabat przy oprocentowaniu. W wielu przypadkach niedopilnowanie szeregu obowiązków nakładanych na kredytobiorcę może spowodować utratę wspomnianych promocyjnych warunków i przejście na regularne zasady oprocentowania, które znacznie obciążą nasz comiesięczny budżet.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam