Szukasz szybkiego kredytu dla firmy? Złóż wniosek online

2014-01-31 17:00:00

Produkt ratujący płynność finansową przedsiębiorstwa to często szybki kredyt online dla firm. Jak wygląda złożenie wniosku o taką ekspresową pożyczkę oraz jakie dokumenty są wymagane przez bank?  

Większość banków działających na polskim rynku finansowym wychodzi naprzeciw potrzebom klientów. Zwłaszcza że konkurencja jest duża, a poszukujący ciekawych rozwiązań finansowych staja się coraz bardziej wybredni. W zakresie kredytów dla firm dostępnych online wciąż jednak banki mają jeszcze sporo pracy przed sobą. Tego typu pożyczki przedsiębiorcom udostępnia niewielkie grono kredytodawców, a wśród nich wymienić należy między innymi mBank oraz Idea Bank. Kredyty online są ekspresowe i pozbawione wielu formalności, które napotykamy w tradycyjnej, stacjonarnej placówce finansowej, chcąc podpisać w niej umowę o pożyczkę.

Kredyt tradycyjny a kredyt zawierany online

Prowadzący działalność gospodarczą może czekać przez kilka dni, a w skrajnych przypadkach nawet kilka tygodni, na przyznanie kredytu. Czasem czas na to potrzebny jest zdecydowanie zbyt długi, bo przecież utrzymanie firmy wiąże się z koniecznością zachowania płynności finansowej, która nie może zostać zachwiana.

Starając się o kredyt, przedsiębiorca składa sporą ilość dokumentów związanych z rejestracją firmy, jej dochodami, planowanymi inwestycjami czy też zabezpieczeniem ewentualnego kredytu. Samo rozpatrzenie dokumentów potrafi trwać kilka dni. Dodatkowego czasu potrzeba na samo zgromadzenie dokumentów, które zazwyczaj są do pobrania w innych urzędach. Te działania pochłaniają czas cenny dla kredytobiorcy. Naprzeciw potrzebom przedsiębiorców wyszły banki, które wprowadziły szybki kredyt online dla firm. Formalności ograniczone są do niezbędnego minimum.

Szybki kredyt przez Internet

Kredytów przez Internet przedsiębiorcom udziela między innymi Idea Bank. Analiza kredytowa bazuje na danych z rachunku osoby ubiegającej się o kredyt. Przedsiębiorca nie musi dostarczać żadnych dokumentów ani wniosków. Nie potrzeba także ustanawiania zabezpieczenia kredytu, a informacja o jego przyznaniu jest przekazywana nawet w ciągu kilku minut.

W mBanku stali klienci mogą otrzymać kredyt dla firm w wysokości nawet do 50 tys. zł, natomiast nowi dostaną do 10 tys. zł. Kredytobiorca uzyska odpowiedź nawet w ciągu 15 minut, a pieniądze zostaną mu udostępnione jeszcze tego samego dnia lub nazajutrz.

Kredyt online drogą do klienta

Doświadczenia Idea Banku, który po półroczu zyskał wielu wiarygodnych klientów właśnie za pośrednictwem Internetu i odniósł sukces w udzielaniu kredytów online, powinny skłonić inne banki do rozbudowania własnej oferty o szybki kredyt online dla firm.  

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam