Wygodny kredyt dla nowej firmy transportowej

2013-12-31 10:30:00

Specyfiką firm transportowych jest rozbudowana flota pojazdów. Przedsiębiorcy dopiero stawiający pierwsze kroki na rynku przewozowym muszą przeznaczyć relatywnie wysoki kapitał na zakup wystarczającej ilości pojazdów, a z braku wystarczających środków finansowych na ten cel, muszą często sięgać po pomoc banków. Jaki rodzaj kredytu będzie więc najbardziej odpowiedni dla nowej firmy transportowej?

Jeszcze kilka lat temu początkujący przedsiębiorca napotykał wiele trudności, gdy chciał uzyskać kredyt dla swojej firmy. Banki wymagały z reguły długiego stażu na rynku działalności gospodarczych, rygorystycznie weryfikowały zdolność kredytową przedsiębiorcy, a jeśli już przyznawały kredyty, to wymagały sporej ilości zabezpieczeń. Dla młodych przedsiębiorców oznaczało to mniejsze szanse na przebicie się na rynku gospodarczym i w wielu przypadkach kończyło się rychłą upadłością. Obecnie sytuacja jest znacznie korzystniejsza i młody przedsiębiorca może starać się o bankową pomoc już od pierwszego dnia po uruchomieniu swojej działalności gospodarczej.

Choć w większości przypadków banki w dalszym ciągu oczekują odpowiedniego stażu firmy, by udzielić jej finansowania, to zdarzają się też sytuacje, gdy nie będzie to wymagane. Najlepsze oferty w tym zakresie proponuje Idea Bank i FM Bank, które zajmują się głównie obsługą przedsiębiorców. Można nawet powiedzieć, że dość chętnie wspierają osoby, które w biznesie stawiają swoje pierwsze kroki. Warunki i wielkość kredytu dla nowej firmy transportowej zależą oczywiście od przedstawionego przez przedsiębiorcę pomysłu na działalność i szeregu czynników określających zdolność kredytową firmy. Należy też liczyć się z tym, że bank może wymagać od nas skorzystania z innych produktów, takich jak np. rachunek firmowy. Szczęścia w zakresie pożyczek można jednak szukać również w innych instytucjach, niekoniecznie tych zorientowanych na samych przedsiębiorców (np. Alior Bank).

Jeśli interesuje nas kredyt dla nowej firmy trudniącej się przewozem rzeczy, warto rozważyć także nieco inne rozwiązanie, a mianowicie leasing dla firmy transportowej. Wiek firmy będzie miał w tym przypadku mniejsze znaczenie, a sama forma finansowania może okazać się korzystna z podatkowego punktu widzenia. Dobrym pomysłem są także kredyty samochodowe. W tym przypadku możemy liczyć często na niższe oprocentowanie i korzystniejsze warunki, w porównaniu do standardowych pożyczek gotówkowych.

Możliwości finansowania zakupu aut na potrzeby firmy transportowej jest wiele, dlatego młodzi przedsiębiorcy mają dostęp do wielu produktów bankowych, które umożliwiają im skuteczne wejście na rynek.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam