Jak wyszukać najtańszy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

2013-12-23 16:00:00

Okres przedświąteczny to czas, kiedy wszystkie banki i instytucje oferujące szybkie pożyczki na dowód osobisty zacierają ręce. W grudniu wydajemy zdecydowanie najwięcej, dlatego też właśnie o tej porze roku częściej decydujemy się na skorzystanie z pożyczki czy kredytu. Gdzie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń i jak nie stracić, spłacając go?

Na który z kredytów się zdecydować? Czy na taki, który wymaga dopełnienia dużej ilości formalności i przedstawiania licznych zaświadczeń, czy też taki, który można dostać właściwie od ręki, okazując jedynie dowód osobisty? Każde z tych rozwiązań ma, oczywiście, swoje plusy i minusy. To, na którą opcję warto się zdecydować, zależy między innymi od sytuacji finansowej, w jakiej znajduje się konkretna osoba.

Kredyty z zaświadczeniem

Przede wszystkim warto wiedzieć, że większość banków udziela kredytów po spełnieniu wymogu dostarczenia zaświadczenia o zarobkach. Przedłożenie dokumentu pozwala stwierdzić, czy dany wnioskodawca jest wypłacalny i posiada stałe źródło dochodu, dzięki którym zaciągniętą pożyczkę będzie mógł regulować terminowo.

Sprawdź też: Szukasz taniego kredytu gotówkowego bez zaświadczeń? Sprawdź tu

Najlepiej postrzeganą przez banki formą zatrudnienia jest, oczywiście, umowa o pracę. Kredytobiorcy, którzy pracują na umowie-zlecenie lub o dzieło, nie są bez szans na uzyskanie finansowania, jednak zwykle muszą wykazać się dłuższym stażem pracy.

Czy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń się opłaca?

Jeśli nie chcemy tracić czasu na przygotowywanie żądanych przez bank dokumentów dochodowych, możemy zdecydować się na kredyt bez zaświadczeń. O takie formy finansowania w obecnych czasach w bankach dość trudno, dlatego po pożyczki na dowód kierujemy się zwykle do pozabankowych firm pożyczkowych. Oczywiście należy ostrożnie podchodzić do pomocy ze strony pożyczkodawców nam nieznanych, jednakże kilka firm ma na tyle ugruntowaną pozycję na rynku finansów, że pożyczanie od nich pieniędzy jest bezpieczne, choć przeważnie i tak stosunkowo drogie.

Sprawdź też: Czym zastąpić zaświadczenie, wnioskując o bankowy kredyt?

W przypadku banków ominąć wymóg dostarczania zaświadczeń można na kilka sposobów, m.in. dzięki dostarczeniu kredytodawcy umowy zatrudnienia oraz wyciągów z konta ROR z widocznym wpływem wynagrodzenia za pracę. Na nieco lepszej pozycji startowej stoją ci konsumenci, którzy posiadają rachunek osobisty w banku, w którym starają się o kredytowanie. Często bywa tak, że kredytodawcy nieco przychylniej podchodzą do wnioskodawców pod względem formalności, jeśli współpracują z nimi od dłuższego czasu.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam