Kiedy decydować się na kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką?

2014-01-30 22:00:00

Co zrobić, kiedy wyczerpały się już wszystkie możliwości wzięcia kredytu lub pożyczki albo kiedy chce się uzyskać od banku naprawdę sporą sumę pieniędzy? Istnieje sposób, dzięki któremu możemy pożyczyć znaczną kwotę na bardzo korzystnych warunkach. Tym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką.

Kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką to obecnie jedna z najtańszych opcji kredytowych oferowanych przez banki. To rozwiązanie bardzo korzystne dla obu stron.

Co daje kredyt zabezpieczony hipoteką?

Dzięki zabezpieczeniu w postaci hipoteki kredytobiorcy bez większych problemów zostają przyznane środki, w dodatku może liczyć na korzystniejsze warunki. Jeśli nie ma problemów w BIK – kredyt dostanie właściwie zawsze: warunkiem oczywiście jest posiadanie wymaganej zdolności kredytowej.

Sprawdź też: Czy kredyt konsolidacyjny pod zastaw hipoteki to dobry pomysł?

Banki bardzo chętnie udzielają kredytów pod zastaw nieruchomości, bo jest to dla nich najlepszy rodzaj zabezpieczenia. Jeśli kredytobiorca nie jest w stanie spłacić długu, bank może zaspokoić swoje roszczenia dzięki nieruchomości. To daje instytucjom finansowym gwarancję, że w każdej sytuacji udzielony przez nie kredyt zostanie w jakiś sposób spłacony. Kredyt zabezpieczony hipoteką może zaciągnąć właściwie każda osoba, która jest właścicielem nieruchomości: w tym przypadku domu lub mieszkania. Jedynym warunkiem jest to, by hipoteka danej nieruchomości nie była wcześniej obciążona.

Kto udzieli kredytu pod hipotekę i na jakich zasadach?

Właściwie każdy bank oferuje swoim klientom możliwość wzięcia kredytu pod zastaw nieruchomości. Zaciągając kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką, bez trudu można uzyskać dużą sumę pieniędzy, choć przeważnie maksymalnie do 80-90 proc. wartości nieruchomości. W zasadzie nie ma określonej górnej granicy kwoty – wszystko zależy od potrzeb kredytobiorcy oraz atrakcyjności i wartości nieruchomości, która jest przedmiotem zastawu. Spłatę rat zwykle można rozłożyć na bardzo długi okres: nawet do trzydziestu lat.

Sprawdź też: Pożyczki społecznościowe - także pod hipotekę

Kredyt gotówkowy, którego zabezpieczenie stanowi hipoteka, jest opcją wartą rozważenia. Za jego zaciągnięciem przemawiają wysokość udostępnianych przez kredytodawcę środków oraz korzystne oprocentowanie.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam