Gdzie po tani kredyt dla seniora?

2014-01-30 19:00:00

Emeryci to grupa społeczna, która może pochwalić się niewielkimi, ale za to regularnymi dochodami. Nie dziwi więc fakt, że wiele banków przygotowuje specjalne oferty tanich pożyczek dla seniorów.

Emeryci stanowią jedną z grup społecznych, które mają najbardziej regularne dochody. Wprawdzie emerytury z reguły nie są oszałamiająco wysokie, jednak istnieje pewność, że co miesiąc określona suma trafi na rachunek bankowy. Ponadto badania wykazały, że seniorzy rzetelnie regulują wszelkie zobowiązania kredytowe. Dla banków terminowość to cecha chyba najbardziej pożądana u klienta. Z wyżej wymienionych powodów zdecydowanie warto skonstruować specjalną ofertę dla seniorów. Na szczęście coraz więcej banków to czyni. Wiele z nich ma w ofercie specjalne konta dla osób starszych – zwolnione z wielu opłat pobieranych zazwyczaj przy prowadzeniu zwykłego rachunku bankowego. Oprócz tego coraz więcej banków wprowadza usługę kredytu gotówkowego dla emeryta: najczęściej udzielanego na preferencyjnych warunkach.

Najlepsze kredyty dla seniorów

Kredyty dla seniorów na preferencyjnych warunkach coraz częściej stanowią przedmiot oferty banków. Oferują go takie banki, jak:

  • Getin Bank,
  • Bank Pocztowy,
  • Bank Millenium,
  • Alior Bank.

Jedną z najatrakcyjniejszych na rynku usług finansowych ofertę kredytów i pożyczek skierowanych do seniorów przygotował Getin Bank. Spłata zaciągniętej pożyczki jest tam obciążona oprocentowaniem już od 8,4 proc. Jak na pożyczkę bankową, to naprawdę niewiele. Takie oprocentowanie pozwala spokojnie spłacić zaciągnięty dług bez nadwyrężania domowego budżetu. Bardzo proste jest również uzyskanie kredytu.

Sprawdź też: Kredyt hipoteczny dla emeryta

W pierwszym półroczu wystarczy przedstawić w banku formularz PIT-40A, który każdy senior otrzymuje z ZUS-u, a niezależnie od pory roku można okazać jeden z wyciągów z ROR z wpływem świadczenia lub jeden z 3 ostatnich odcinków potwierdzających otrzymanie emerytury (w zależności od tego, czy otrzymujemy ją na konto czy przynosi nam ją listonosz) lub ostatnią waloryzację świadczenia albo zaświadczenie o jego wysokości z ZUS-u.

Górna granica wieku

Nie każdy emeryt może skorzystać z atrakcyjnych warunków, istnieje bowiem górna granica wieku. I tak na przykład część banków ustala, że maksymalny wiek kredytobiorcy może wynosić 70 lat. Istnieją jednak instytucje, które pożyczą gotówkę również osobom bardziej zaawansowanym wiekowo, oferując kredyt bez poręczycieli klientom w wieku do 75 lat. Osoby starsze – powyżej 75 roku życia – wciąż mogą liczyć na pożyczki, jednak zwykle wymaga się w ich przypadku dołączenie do umowy kredytowej zabezpieczenia w postawi podpisu poręczyciela.

Renata Grochowska