Co warto wiedzieć o kredytach przez SMS?

2013-12-19 18:14:00

W życiu chyba każdego człowieka zdarzają się takie sytuacje, kiedy zachodzi konieczność pożyczenia pewnej sumy pieniędzy na dany cel, choćby od rodziny. Coraz więcej spraw załatwia się obecnie przez Internet, całkowicie on-line - w ten sposób można korzystać także z pożyczek. Jedną z najnowszych tego typu usług, oferowaną już przez część banków, jest kredyt przez SMS.

Możliwość zaciągnięcia kredytu przez SMS oferuje coraz więcej banków. Obecnie z takiej usługi można skorzystać między innymi w Alior Sync oraz w mBanku. Zwykle banki przygotowują taką ofertę przede wszystkim dla klientów, którzy posiadają w nim otwarte konto osobiste. Dzięki temu, że bank ma dostęp do historii rachunku takiej osoby, może prześledzić dokonywane przez nią transakcje oraz dobrać najbardziej odpowiedni do jej potrzeb model kredytowania. Taki kredyt przez SMS w banku, który prowadzi nasz ROR, jest niezwykle prosty do uzyskania. Zazwyczaj wystarczy na swoim koncie internetowym wybrać odpowiednią opcję i po prostu wysłać SMS-a na podany numer lub wpisać w odpowiednie pole w formularzu internetowym kod otrzymany telefonicznie w wiadomości tekstowej.

Często usługa zaciągania pożyczek przez SMS wiąże się z koniecznością podpisania wcześniej umowy ramowej o świadczenie tego typu usług - podpisując ją raz, możemy wielokrotnie decydować się na kredyty przez SMS czy dostępne za pośrednictwem np. bankomatu. Równie często z takich możliwości możemy skorzystać wyłącznie wtedy, kiedy wcześniej bank przygotuje dla nas wiążącą propozycję kredytowania, której warunki udostępniane są m.in. w bankowości elektronicznej po zalogowaniu się do własnego konta. Z tego powodu już po kilku czy kilkudziesięciu minutach od zaakceptowania oferty pieniądze z kredytu mogą znaleźć się już na naszym koncie. To bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy oczekują szybkiego zastrzyku gotówki. Niestety ona oferty przez SMS raczej nie mogą liczyć klienci nie związani dotychczas z danym bankiem.

Kredyt przez SMS można zaciągnąć nie tylko w banku. Oferuje go spora część instytucji pozabankowych, które zajmują się udzielaniem pożyczek. Otrzymanie chwilówki w takiej firmie jest do tego jeszcze prostsze niż uzyskanie go w banku. W takich sytuacjach liczy się przede wszystkim szybkość udzielenia finansowania oraz zadowolenie klienta. Wiele instytucji pozabankowych udziela kredytów przez SMS wyłącznie na podstawie danych podanych przez kredytobiorcę - przedstawianie jakichkolwiek dodatkowych zaświadczeń nie jest wymagane. Pożyczkę taką dostaje się po zarejestrowaniu na stronie danego pożyczkodawcy, a następnie wysłaniu SMS-a na podany numer. Firmy pożyczkowe stawiają przede wszystkim na szybkość obsługi, dlatego pieniądze można uzyskać już nawet po kilkunastu minutach.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam