Jak dostać kredyt przez Internet w 15 minut?

2013-12-20 15:28:00

Ze względu na to, że kredyty oferowane w bankach wiążą się zazwyczaj z koniecznością wypełnienia sterty dokumentów, po szybkie pożyczki często udajemy się do innych instytucji. Ostatnim czasy, banki zaproponowały nam jednak możliwość przyspieszenia procesu weryfikacyjnego, wprowadzając kredyty udzielane drogą internetową.

Kredyt w banku, większości konsumentów kojarzy się z formalnościami. One z kolei oznaczają czas, który musimy poświęcić, by uzyskać pożyczkę. W wielu przypadkach formalności są tak rozbudowane, że otrzymanie kredytu wymaga od nas sporo czasu. Część banków w reklamach zapewnia o możliwości łatwego pozyskania funduszy, ale w praktyce łączy się z tym wiele wymagań, dotyczących choćby dostarczania dokumentów potwierdzających dochody, zatrudnienie, zameldowanie itd.

Sprawdź też: Marża, prowizja, oprocentowanie - jak wybrać najlepszy kredyt?

Szybkie kredyty bez zbędnych formalności

Na rynku finansowym pojawiły się kredyty bez zbędnych formalności. Jest to odpowiedź banków na zawrotny rozwój sektora szybkich pożyczek, proponowanych przez prywatne firmy działające za pośrednictwem Internetu. Jedną z pierwszych instytucji bankowych, która wystartowała z ofertą kredytów możliwych do pozyskania drogą internetową w 15 minut, był mBank. Swoją propozycję początkowo kierował do klientów posiadających już w nim rachunek bankowy. Wszystkie formalności realizowane mogą być tylko przez Internet. Wnioskować można już od kwoty od 500 zł. Bank zapewnia o możliwości dopełnienia wszystkich formalności przez serwis internetowy mBanku. Nie zawsze w ten sposób otrzymamy kredyt bez konieczności dosłania pewnych zaświadczeń, jednak w takim przypadku istnieje możliwość zrobienia tego drogą elektroniczną, załączając w mailu dokument w formacie PDF.

Plusy kredytów przez Internet

Do podstawowych atutów kredytów udzielanych drogą internetową należy zaliczyć brak konieczności wizyty w placówce bankowej. Wszystkie formalności można zrealizować z wykorzystaniem serwisów internetowych, banków oraz infolinii bankowych. Warto pamiętać, że czas określany w materiałach promocyjnych dotyczących szybkich pożyczek jako 15 minut dotyczy okresu, w jakim rozpatrywany jest wniosek kredytowy od momentu, w którym klient go prześle do analizy bankowej. Okres do momentu przyznania kredytu może jednak wydłużyć się, gdy np. bank poprosi o dosłanie dodatkowych dokumentów. Czas starania się o kredyt przez Internet jest jednak najczęściej znacznie krótszy, niż ten jaki musielibyśmy poświęcić w oddziale banku.

Sprawdź też: Kredyt przez Internet bez wychodzenia z domu - które banki go oferują?

Jakie banki udzielają nam kredytu online?

Poza ofertą proponowaną przez mBank, o kredyt online możemy starać się w również Alior Sync - co ciekawe, z obu ofert mogą skorzystać nie tylko klienci posiadający w wymienionych instytucjach rachunek osobisty. Warto wiedzieć, że na kredyt odnawialny możliwy do otrzymania drogą internetową mogą liczyć klienci m.in. PKO BP.

Tomasz Słupczyński