Czy ranking kredytów hipotecznych dla firm jest miarodajny?

2013-12-19 23:45:00

Przedsiębiorcy, planujący zaciągnąć kredyt hipoteczny na firmę, wybierają spośród wielu dostępnych na rynku ofert. Jakie narzędzia pomogą nam w wytypowaniu tej najlepszej? Na pewno warto skorzystać z rankingów pożyczek.

Większość zadłużeń łączy się z licznymi opłatami dodatkowymi. Im dłuższy okres kredytowania, tym dokładniejszej analizy łącznych kosztów zobowiązania powinniśmy dokonać. Na najdłuższy czas zaciągane są kredyty hipoteczne, których regulacja może trwać nawet kilkadziesiąt lat.

Jak selekcjonować oferty kredytów?

Zanim zdecydujemy się udać do banku w celu podpisania umowy kredytowej, warto szczegółowo zapoznać się z ofertą kredytów dostępnych aktualnie na polskim rynku bankowym. Wielu klientów swoje pierwsze kroki kieruje do instytucji, w której posiada już jakiś produkt bankowy, najczęściej konto osobiste. W takim banku znacznie łatwiej jest uzyskać kredyt, ale nie oznacza to, że nie mamy możliwości równie szybko i sprawnie skorzystać z ofert innych wierzycieli, które nierzadko mogą okazać się dla nas korzystniejsze. Do wstępnej weryfikacji kredytów warto użyć dostępnego w Internecie narzędzia, takiego jakim są przykłądowo porównywarki oraz rankingi kredytów.

Porównywarka wskaże szczegóły oferty

Za pośrednictwem porównywarki możemy selekcjonować oferty konkretnych pożyczek pod względem różnych kryteriów. Dzięki porównywarce kredytów sprawdzimy m.in. który bank zaoferuje nam najmniejszą prowizję oraz jaka forma finansowania jest korzystna dla firm, które chcą spłacić zadłużenie przed terminem. Z pomocą internetowej porównywarki możliwe jest wyszukanie kredytów o najniższym rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania oraz uzyskanie wszelkich podstawowych informacji o poszczególnych ofertach.

Oficjalne rankingi kredytów

Co pewien czas gazety oraz portale o tematyce finansowej publikują rankingi kredytów porównujących poszczególne rodzaje pożyczek. Na podstawie tych klasyfikacji można dowiedzieć się o najlepszych aktualnych ofertach kredytów hipotecznych. Rankingi to miarodajne źródło informacji o dostępnych na rynku pożyczkach, zwłaszcza gdy wspomniane zestawienia są publikowane przez uznanych ekspertów rynku finansowego lub duże portale czy gazety finansowe.

Czego dowiemy się z rankingów kredytów hipotecznych?

Na podstawie klasyfikacji kredytów hipotecznych dla firm można dowiedzieć się wiele o najlepszych ofertach pożyczek wyszczególniając dane elementy konkretnej oferty kredytowej. Jakie informacje znajdziemy w rankingach? Przede wszystkim ukazują one kredyty o najniższym oprocentowaniu. Bardzo często przedstawiają także dostępne czasowo oferty promocyjne. Z zestawień można dowiedzieć się również tego, jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać kredyt hipoteczny. 

Wykorzystanie rankingów kredytów pozwala na wybranie trzech, czterech najlepszych ofert celem skontaktowania się w sprawie szczegółów z doradcą w banku. Warto brać pod uwagę to, że zarówno rankingi jak też porównywarki kredytów podają klientom jedynie ogólne warunki kredytu oferowanego w danym banku. Najczęściej posiłkują się informacjami zaczerpniętymi z ofert handlowych banków. Należy pamiętać, że oferta handlowa może różnić się od warunków, jakie zostaną przedstawione konkretnej firmie, co wynika z różnej zdolności kredytowej, sytuacji finansowej i innych czynników charakteryzujących sytuację finansową poszczególnych wnioskodawców.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam