Najtańsze kredyty dla singli

2014-02-04 03:00:00

Singiel może być dla banku atrakcyjnym klientem - szanse na kredyt hipoteczny mają nie tylko małżeństwa. Sprawdźmy, które banki mają swojej ofercie najtańsze kredyty mieszkaniowe dla osób samotnych.

Statystyczny singiel nie potrzebuje dużego mieszkania, a przy dochodach netto w granicach 3 tysięcy złotych może bez większych problemów pozwolić sobie na zakup kawalerki lub małego mieszkania w jednym z większych miast w Polsce. Zakładając, że nieruchomość będzie kosztowała 190 tysięcy złotych, a wnioskodawcy udało się już odłożyć 40 tysięcy zł na ten cel, sprawdziliśmy, jakie oferty kredytów hipotecznych przedstawią banki z początkiem lutego 2014 r. Wysokość kredytu została tym samym ustalona na 150 tysięcy złotych, a wkład własny sięgnął 21,05 proc. wartości mieszkania. Spłata zobowiązania zostanie rozłożona na 25 lat.

Sprawdź też: Tani kredyt na mieszkanie dla singla - ranking banków 2015

Warto na wstępie zaznaczyć, że zdecydowana większość banków oferująca najlepsze oferty kredytów dla singli w styczniu 2014 r. jako warunek do ich uzyskania stawia skorzystanie z dodatkowych produktów bankowych, na czele z założeniem konta osobistego. Przyjęliśmy, że nie stanowi to dla wnioskodawcy problemu, który chętnie zdecyduje się na takie rozwiązanie, jeśli tylko bank zaoferuje mu atrakcyjniejsze warunki spłaty pożyczki od standardowej oferty kierowanej do wszystkich.

Najlepszy mieszkaniowy kredyt dla osób samotnych w styczniu 2014 r. proponuje PKO Bank Polski w ofercie pakietowej „Własny Kąt Hipoteczny”. W banku tym możemy otrzymać kredyt na zakładaną przez nas kwotę przy oprocentowaniu rzeczywistym na poziomie 4,09 proc. Niestety, niską marżę możemy otrzymać w przypadku posiadania dodatkowych produktów finansowych: konta osobistego, karty kredytowej, a także podjęciu decyzji o wykupie polisy od utraty pracy czy na życie. Wysokość miesięcznej raty będzie w tym przypadku wynosiła 793 zł. Jako niewątpliwy plus tej oferty należy wymienić możliwość przeznaczenia aż 25 proc. kwoty kredytu na inny, dowolny cel.

Sprawdź też: Jakie dokumenty będą potrzebne do kredytu hipotecznego?

Kolejną ciekawą propozycję kredytu mieszkaniowego dostępnego także dla singli stanowi oferta Banku Zachodniego WBK ("Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna") i BOŚ Banku ("Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna"). W przypadku propozycji pierwszego z banków pożyczkobiorca będzie mógł liczyć na kredyt z rzeczywistym oprocentowaniem na poziomie 4,53 proc. i ratą w wysokości 808 zł, a w przypadku banku BOŚ wskaźniki te wyniosą odpowiednio - 4,55 proc. i 813 zł. W obu przypadkach wysokość marży uzależniona jest od decyzji o skorzystaniu z dodatkowych produktów bankowych.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam