Szukasz kredytu samochodowego? Złóż wniosek przez Internet

2013-12-19 10:00:00

Poszukiwania nowego samochodu zazwyczaj są dość żmudne i wymagają wielu wizyt w salonach, komisach lub u osób fizycznych, które sprzedają używane auta. W przypadku, gdy zakup chcemy sfinansować kredytem, dodatkowym obciążeniem będą wizyty w oddziałach banków i porównywanie ofert pożyczek. Dobrym rozwiązaniem może być także złożenie wniosku o kredyt samochodowy przez Internet.

Wizyta w oddziale danego banku, rozmowa z doradcą, sprawdzenie zdolności kredytowej i dopełnienie pozostałych wymogów proceduralnych wymaga czasu. W momencie, kiedy zależy nam na znalezieniu możliwie najlepszej oferty, czas ten należy pomnożyć przynajmniej kilkukrotnie, by wystarczyło go na sprawdzenie kilku propozycji bankowych. Często nie zdajemy sobie przy tym sprawy, że wystarczy skorzystać z Internetu, aby zdobyć niezbędne do wytypowania taniego kredytu informacje, a nawet by już we własnym domu rozpocząć proces składania wniosku o finansowanie.

Największym problemem związanym z koniecznością przeprowadzania czasochłonnych procedur weryfikacji zdolności kredytowej jest konieczność przeprowadzenia swoistego wywiadu z wnioskodawcą i sprawdzenie wszelkich niezbędnych dokumentów. Uzyskane dane są wprowadzane przez doradcę do systemu i poddawane weryfikacji. Wnioski składane przez Internet pozwalają zaoszczędzić ten czas i otrzymać decyzję kredytową nawet w kilkanaście minut. Jako jedna z pierwszych instytucji finansowych takie rozwiązanie wprowadził w Polsce mBank, który oferował swoim klientom kredyty samochodowe przez Internet. W tym przypadku procedury i przyznanie środków trwało nawet około 15 minut, jednak szybkość rozpatrywania zapytań o pożyczkę wynikała w dużej mierze z faktu, że wnioskodawca musiał już posiadać rachunek osobisty w tymże banku. Dzięki temu bank miał możliwość szybkiego wglądu w sytuację finansową klienta i określić jego aktualną zdolność kredytową.

Obecnie, nawet jeśli nie posiadamy konta w danym banku, możemy ubiegać się o przyznanie kredytu samochodowego drogą elektroniczną. Problemem w uzyskaniu pożyczki online na zakup auta nie muszą być nawet formalności związane z ustanowieniem zabezpieczenia na pojeździe. Zwykle banki wyznaczają konsumentom pewien czas, na dostarczenie cesji praw z polisy czy dokumentów potwierdzających przewłaszczenie ustanowione na kredytowanym przedmiocie, więc nie musimy się z tym spieszyć.

Składanie wniosku przez Internet jest rozwiązaniem szybkim i wygodnym. Pozwala ekspresowo zdobyć komplet informacji o ofercie danego banku oraz nawet w kilkanaście minut poznać decyzję o udzieleniu bądź odmowie finansowania. Dla osób ceniących czas i komfort z pewnością jest to atrakcyjna propozycja.

Ilona Maciejuk