Szukasz szybkiego kredytu dla firmy?

2013-12-19 15:20:00

Choć wielu osobom marzy się prowadzenie własnego biznesu, to często nie zdają sobie sprawy z presji, jaka wiąże się z koniecznością zapewnienia firmie płynności finansowej. Co zrobić, gdy w celu osiągnięcia dodatkowego przychodu i rozwoju firmy musimy szybko zainwestować określoną sumę pieniędzy, których nie mamy, albo gdy konieczne jest błyskawiczne spłacenie zobowiązania wobec kontrahenta, na co nas nie stać? Gdzie przedsiębiorca może uzyskać szybki kredyt?

Szybkie kredyty dla firm oczywiście istnieją, jednak zazwyczaj wiążą się pewnymi ustępstwami, na które trzeba przystać. Sam fakt, że zależy nam na uproszczonych procedurach i szybkim pozyskaniu środków finansowych, oznacza dla banku okazję. Taki przedsiębiorca może przykładać mniejszą uwagę do oprocentowania i całkowitego kosztu kredytu, licząc tylko na jego ekspresowe przyznanie. To pierwszy punkt, nad którym powinniśmy się zastanowić i, mimo presji czasu, spróbować znaleźć szybki kredyt, który jednocześnie będzie atrakcyjny z punktu widzenia oprocentowania.

Kolejną kwestia, nad którą należy się pochylić, są dodatkowe wymagania banku. Bardzo często spotkamy się z sytuacją, w której bank będzie skłonny udzielić nam szybkiego kredytu, jednak będzie też wymagał założenie konta firmowego. Oczywiście należy też liczyć się z tym, że aby zdobyć szybki kredyt dla firm, staż naszego przedsiębiorstwa będzie musiał być odpowiednio długi. W przeciwnym razie kredytodawca może nawet nie chcieć rozpatrzyć naszego wniosku. Kredyty dla firm na start wciąż należą do marginesu ofert banków.

Bardzo ważną kwestią w przypadku szybkich pożyczek dla firm jest oczywiście czas weryfikacji wniosku i moment, w którym otrzymamy pieniądze. Jeszcze kilka lat temu tego typu procedury potrafiły przeciągać się dniami, jeśli nie nawet tygodniami, a wnioskodawcy byli zmuszeni do okazania szeregu dokumentów potwierdzających zdolność kredytową i dobrą kondycję finansową firmy. Obecnie stosowane są już rozwiązania, które znacznie przyspieszają wszystkie procedury.

Najłatwiej będzie nam prawdopodobnie zdobyć szybki kredyt w banku, którego klientem jesteśmy. Po złożeniu wniosku, kredytodawca będzie w stanie w prosty sposób sprawdzić naszą historię wpływów finansowych na rachunku firmowym i na tej podstawie wydać decyzję, jednocześnie szybko przelewając na to konto pieniądze.

Inną metodą skracania czasu oczekiwania na decyzję kredytową banku jest składanie wniosku przez Internet. Cały proces może trwać nawet kilkanaście minut, choć zazwyczaj jest to kilkanaście godzin, a nawet kilka dni.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam