Tani kredyt gotówkowy nie tylko dla VIP-ów

2013-12-30 17:20:00

Zgodnie z powszechnym przekonaniem, im więcej zarabiamy, obejmując prestiżowe stanowisko, i im bardziej znani jesteśmy, tym łatwiejsze staje się życie. W innych przypadkach jest znacznie trudniej realizować swoje cele, o czym można przekonać się choćby w banku. Czy jednak na pewno przeciętny Kowalski nie ma co liczyć na tani kredyt gotówkowy, zarezerwowany dla VIP-ów?

Przede wszystkim należałoby się zastanowić, którzy klienci są dla banków VIP-ami. Często są to osoby, których saldo na rachunku sięga kwot co najmniej pięciocyfrowych, a miesięczne dochody dalece przekraczają średnią krajową. Wtedy otrzymujemy też dostęp do najatrakcyjniejszych produktów banku, na czele z prestiżowymi kartami kredytowymi i pożyczkami gotówkowymi VIP.

Na co mogą liczyć VIP-y? Przede wszystkim na wysokie kwoty kredytów, a także na bardzo korzystne warunki ich spłaty. Osoba sklasyfikowana przez bank jako klient prestiżowy ma też bardzo duże możliwości negocjacyjne, a argumenty w postaci przechowywania wysokich sum pieniędzy na rachunku danego banku i chęć korzystania z kolejnych produktów wystarczają do tego, by kredytodawca zrezygnował z pobierania prowizji czy innych, dodatkowych opłat, często zmniejszając też wysokość oprocentowania. Oczywiście warunki, na jakich VIP otrzyma kredyt, zależą w dużej mierze od polityki banku i zdolności negocjacyjnych klienta, ale naturalne jest, że bank zrobi wszystko, aby takiego klienta zatrzymać u siebie.

Nie da się ukryć, że osoba otrzymująca minimalne krajowe wynagrodzenie i saldo na koncie oscylujące w granicach zera nie ma wielkich szans na otrzymanie preferencyjnych warunków kredytowych. Jeśli jednak mimo wszystko posiadamy zdolność kredytową, może udać nam się trafić na okresowe promocje organizowane przez banki, dzięki którym wysokość oprocentowania lub prowizje okażą się zbliżone do tych, na jakie mogą liczyć tylko najlepsi klienci banku.

Jeszcze większą szansę na pożyczkę dla wybranych mają osoby, które regularnie korzystają z produktów danego banku, mimo iż operują mniejszymi kwotami. Dla kredytodawcy taki klient staje się bardziej zaufany i wiarygodny. Chcąc zachęcić go do skorzystania z kolejnych produktów finansowych, banki często proponują warunki, których raczej nie dostanie każdy. Warto więc starać się o budowanie jak najlepszej historii kredytowej pod własnym nazwiskiem, ponieważ w przyszłości może nam to zagwarantować dostęp do rozwiązań, które obecnie osiągalne są tylko dla wybranych.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam