Chcesz kredyt dla firmy bez zaświadczeń z US i ZUS? Sprawdź, gdzie warto pójść

2014-01-03 16:00:00

Chęć uzyskania kredytu przez przedsiębiorców nieodłącznie wiąże się z koniecznością badania ich zdolności kredytowej. W jednym przypadku nie stanowi to problemu, w innym może wiązać się ze sporymi utrudnieniami, wynikającymi na przykład z zaległości w opłacaniu składek do US czy ZUS.

Brak zaległości w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i urzędzie skarbowym to z pewnością duży atut dla przedsiębiorcy ubiegającego się o kredyt, jednak nawet w sytuacji, gdy opóźnienia w płatnościach składek się pojawią, nie stoi on na całkiem przegranej pozycji. Wystarczy chwila, aby znaleźć szereg ofert instytucji pozabankowych, które chętnie zaoferują pożyczkę nawet w takiej sytuacji. Należy jednak liczyć się w takim przypadku z kosztami wynikającymi z zaciągnięcia takiego typu zobowiązania. Będą one zazwyczaj znacznie wyższe w stosunku do kredytowych bankowych, dlatego warto poważnie zastanowić się przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z podobnej propozycji.

Sprawdź też: Pożyczki na oświadczenie dostępne także dla firm

Kredyt dla firmy przy zaległościach w opłacaniu składek i podatków można otrzymać również w niektórych bankach skupiających się na przedsiębiorcach. Taką oferta przygotował np. Idea Bank, choć również inne banki kuszą kredytami bez zaświadczeń z ZUS i US. Złożenie wniosku kredytowego często oznacza jednak niemiłe zaskoczenia, którego przyczyną jest to, że bank rzeczywiście nie wymaga tego typu zaświadczeń, ale tylko w sytuacjach, gdy nie posiada też wątpliwości związanych z wiarygodnością kredytową przedsiębiorcy i jego wypłacalnością. W praktyce jednak potrzeba zweryfikowania pod tym kątem firmy pojawiaja się praktycznie zawsze.

Na szczęście z pomocą mogą nam przyjść znacznie ciekawsze i tańsze rozwiązania, które przygotowują banki specjalizujące się w obsłudze przedsiębiorców. Jedną z bardziej interesujących ofert ponownie proponuje Idea Bank, który jako metodę radzenia sobie z zaległościami wobec ZUS i US wykorzystuje faktoring. Bank ten przygotował rozwiązanie, które jest sposobem na uzyskanie gotówki praktycznie w momencie wystawienia faktury dla klienta naszej firmy, dzięki czemu możemy zdobyć potrzebne pieniądze odpowiednio wcześnie, zanim zaczniemy zalegać z płatnościami składek wobec wskazanych urzędów.

Sprawdź też: Pożyczki społecznościowe także dla przedsiębiorców?

Uzyskanie kredytu na standardowych zasadach mimo posiadania zaległości w ZUS i US jest praktycznie niemożliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak próba możliwie najszybszej spłaty należności lub dogadanie się z daną instytucją, która może nawet rozłożyć nasze długi na raty i wystawić zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami, umożliwiające uzyskanie kredytu.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam