Zobacz, gdzie Twoja firma dostanie kredyt bez zbędnych formalności

2013-12-13 22:00:00

Planujesz zaciągnąć kredyt na działalność firmy? Sprawdź, która z dostępnych na rynku finansowym możliwości - kredyt, pożyczka czy może leasing - pozwoli uzyskać niezbędne wsparcie pieniężne bez zbędnych formalności.

Przed uzyskaniem z banku finansowania musimy przede wszystkim zatroszczyć się o pozytywną ocenę naszej zdolności kredytowej. Kolejnym kokiem, jaki należy podjąć, pożyczając większe sumy, jest ustalenie odpowiednich zabezpieczeń. Wiele procedur niesie za sobą konieczność przygotowania sterty dokumentów finansowych czy stworzenia biznes planu, co wymaga poświęcenia na ten cel sporo czasu. Rozwiązaniem dla niecierpliwego przedsiębiorcy może być kredyt bez zaświadczeń.

Jakie firmy mogą starać się o kredyt bez zaświadczeń?

Nie każde przedsiębiorstwo ma szansę uzyskać kredyt bez formalności. Banki oferują taką możliwość przeważnie tylko swoim stałym klientom. Ponadto na taką formę finansowania mogą liczyć te firmy, które mogą wykazać się pewnym stażem działalności. W przypadku przedsiębiorców, którzy posiadają w banku, w którym starają się o pożyczkę, także firmowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, kredytodawca ma bezpośredni wgląd w informacje na temat kondycji finansowej firmy, a co za tym idzie - bywa, że potencjalny kredytobiorca nie musi przedstawiać szczegółowych informacji dotyczących obrotów czy planów związanych z podejmowaną inwestycją. Takim kontrahentom bank jest w stanie udzielić finansowania bez dodatkowych zaświadczeń.

Jeśli nie kredyt, to szybka pożyczka?

Przedsiębiorstwa debiutujące na rynku mają ograniczone szanse na uzyskanie szybkiego kredytu dla firm bez zbędnych formalności. Przedsiębiorcy stawiający pierwsze kroki w prowadzeniu własnego biznesu lub mający kilka potknięć w ich historii kredytowej mogą pomyśleć o pozyskaniu pieniędzy w formie pozabankowych pożyczek. Udzielają ich instytucje finansowe działające nie na podstawie licencji bankowej, lecz prawa cywilnego. Pomimo wielu zalet, minusem wsparcia finansowego otrzymywanego w firmach pożyczkowych są z reguły wyższe koszty obsługi wierzytelności - w zestawieniu do ofert banków.

Na jaki kredyt mogą liczyć nowe firmy?

Firmy, które dopiero co rozpoczęły swoją działalność praktycznie nie mogą liczyć na kredyt na oświadczenie dla firm, bez dodatkowych procedur. Podobnie rzecz się ma z przedsiębiorcami, planującymi założenie firmy, którzy szukają dodatkowych środków finansowania. Jedyną dostępną możliwością jest wówczas skorzystanie ze specjalnych ofert kredytów dla firm na start.

Leasing zamiast kredytu

W sytuacji, gdy firma pragnie zaciągnąć pożyczkę na nowe maszyny bądź pojazdy, dobrym rozwiązaniem może okazać się leasing. Jest to produkt finansowy, znacznie łatwiejszy do pozyskania względem kredytu. Leasing doskonale sprawdza się przy finansowaniu zakupów sprzętu, maszyn bądź samochodów, z których firma będzie korzystała jedynie przez krótki okres czasu. Decydując się na leasing, firma nie staje się właścicielem przedmiotu umowy, za to może liczyć na wsparcie ze strony leasingodawcy, choćby w zakresie serwisowania sprzętu. Po zakończeniu okresu trwania okresu spłaty, ma możliwość nabycia przedmiotu leasingu na warunkach określonych w dokumentacji leasingowej.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam